• susam sokağının bomba karakteri kankası büdüyle geyikler çevirir
    bi gece büdü ediye saat kaç der sabaha karşı falan edi kalkar cama çıkar şarkı sööler laay laay falan..büdü naapıosun der 2 dakka geçmez bi komşu çıkar -saat sabahın 4ü der ve edi sırıtmaya başlar
    sivri zeka örneğii...
  • altan erkekli tarafından seslendirilmiştir.
  • bir skecinde en çok sevdiği sayının 8.243.721 olduğunu beyan etmiştir. buna rağmen büdü 6 rakamından vazgeçmemiş "ben yinede 6 yı seviyorum" diyerek skece son vermiştir..
  • büdü'nün yakin arkadaşı.. kankası.. her bişiii.. durmadan dadaşdığı.. akıl sorduğu.. falanı.. filanı... (bkz: blah blah)
  • --- spoiler ---

bunun film olanını az önce izledim. oyunculuklar da, hikaye de çok sade ve etkileyici. filmdeki hiç bir şey beni rahatsız etmedi. edi'nin şiddete karşı kayıtsızlığı dışında. zaten filmde beni en fazla silkeleyen şey de bu oldu. kabullenmek üzerine söylenebilecek çok şey var bu filmin içinde. ben edi'nin yerinde olsaydım en başta üzerime yıkılan suçu kabul etmezdim.

diyelim ki kabul ettim, o bebeği benden asla alamazlardı. gerekirse hepsini öldürür, tarlaya gömerdim ama bebeği vermezdim.
    --- spoiler ---
  • yapılan iş, icraat.
  • kankası olan büdünün kendini dağıtıp, bir de üstüne üstlük usame bin ladenle fotoğraflarının piyasaya çıkmasından sonra kendini eve çekip içmek ve sıçmaktan başka bir şey yapmayan eski bir çocuk programı karakteri..
  • açılımı electronic document interchange olan kavram... adı üstünde; dökümanların elektronik ortamda değiş-tokuşunu sağlayan uygulamadır. günümüzde xml, edifact, idoc gibi uzantıları vardır.
  • susam sokağı'nda ikamet eden jim henson kuklalarından biri.

en iyi ve ev arkadaşı olan büdü'nün aksine dağınık, pasaklı, havalı, sosyal, arkadaş canlısı, eğlenceli, komik, yuvarlak kafalı sevimli biridir.

sarı plastik bir ördeği vardır, o olmadan yıkanmaz.

uçurtma uçurur, üzerinde supermanin susam sokağı uyarlaması bir karakterin resmi olan beslenme çantası taşir, şişme,havalı bir mont giyer.

kavga etseler de, her zaman çıldırtsa da büdü'yü çok sever.
  • sevdiği sayı 8.243.721 olan susam sokağı sakini.
hesabın var mı? giriş yap