• yanında 7.5 kg et, 4 kg kemik, 1 torba da mama taşısaymış hiçbir sorun olmazdı. minik dostlarımız oyun istemiş.
  • erkeğin o saatte dışarıda ne işi varmış?
  • hayvanları, özellikle kedileri çok severim. fakat geldiğimiz noktada biraz ıssız olabilecek yerden geçerken zaten köpeklerden korkan benim aklım çıkıyor. saldırganlar ve gerçekten seni parçalara ayırabilirler. bir de yanında mama taşısaydıncılar çıktı ortaya. arkadaşlar evet sokak hayvanlarıyla beraber yaşayacağız, evet onlarda can, evet seviyoruz ve üzülüyoruz o minik yavruları aç kalınca, üşüyünce fakat çete gibi dolaşıyor bu arkadaşlar ve aranızda bir bağ yok onlarla. yani genelde ilk defa karşılaştığın bir köpek çetesi oluyor. kendini koruyabilir misin, kaçabilir misin, yanında mama var mı bakmıyor buna. biri sana sinirlendimi ortak hareket ediyorlar sen onlara zarar vermesen bile. uyutmak yada öldürmek elbette çözüm değil ama bir çözüm bulunması gerekiyor çünkü insanların evlatları ölüyor, canları yanıyor.
  • köpekler npc gibi bir sınırı geçince agro kaybediyor.

edit: kafamdaki şeklini de muzik ekleyerek video ile paylaşayım.
  • ecnebiler rise of machinesi konuşurken biz rise of dogsu konuşacağız yakında. her yerdeler ve kontrolsüz çoğalıyorlar. barınaklar ve kısırlaştırma gibi çözümler hala masada değil. çok enteresan.
  • tiyatrodur! efe aydal kendisi gibi canım köpecikleri de kafalamış ve youtube'a alet etmiştir.

tanım: tam olarak bir benzerini yaşadığım ve götüm götüm korktuğum saldırı benzeri bir durumdur.
  • köpeklerden korkmamama rağmen bir kere başıma gelen ve tekrar gelmesini istemediğim şeydir. özellikle çocuğumun.

hemen evimin yanında yürüyüş parkında bir sürü halindeler.

ne ara bu kadar çoğaldılar,mülteciler yanlarına köpeklerini de mi kattılar nedir ve köpekleri de daha hızlı ürüyor.
  • bu kadar köpeğin sokakta olmasından ziyade üremesine müsade edilmesi yanlış olan.

varolan hayvanların katledilmesi ya da barınaklara kapatılmasını istemekte mallıkta zirve. bunun tek çözümü sokakta kısırlaştırılmamış tek bir hayvan bırakmamak. sorun 3-5 yıla yayılarak çözülmüş olur, 10 yıl sonra sokakta hayvan bulamazsınız, yasalarla da desteklenirse.

gelelim videoya, o kadar köpek istese paramparça ederdi o arkadaşı, hayvanları tanımayan çok bildiğini sananlar yorum yapmasın. elini uzatsa arkadaş, birini sevse hepsi bir anda mest olacak bu hayvanların. köpeğin doğasında var havlamalı atraksiyonlar, sizin verdiğiniz reaksiyona göre tehdit algılarsa saldırma moduna da geçebilir tabi.

not: mal mal mesaj atmaya uğraşmayın sakın, cevap yazmam. okuyun azıcık bilgilenin de, belki köpek görünce kaplan görmüş gibi korkmaz, orada burada korkaklığınızı anlatmazsınız.
  • öyle demeyin ne saldırması aaaaaa.. oyun istemiş canları. hem ne işi varmış orda gecenin köründe metropoller köpek dostlarımızın siz bilmiyor musunuz hâla ?

üstteki yazara ithafen yazıyorum: arkadaş ne gibi kasıt olabilir sen bizimle dalga mı geçiyorsun ? sokak lan ora sokak alooooo sokak lan insanların gelip geçtiği yer. ne olur yazarken kendinize sövdürmek için yazmayın.

edit: ekleme
  • köpeklerin bi anda havlamayı bırakması bi tek benim dikkatimi çekmedi değil mi? sanırım sadece köpeklerin duyduğu şu ses cihazından var.

ayrıca

(bkz: efe aydal kim amk)
hesabın var mı? giriş yap