• şu an marketten aldığım efes pilsen in yeni birası.
  • yillardir alisveris yaptigim tekelde karsilastigim 6.50 liraya satilan beyaz renkli kutuda ustu kapakli olarak satilan yeni bira.

ilk firsatta denemeye alicam

edit: sarmadı

2020 eylul editi: 6.5 liraya bira iciyomusuz... allah belanizi versin

2023 haziran editi: yorum yok ya....
  • nedenini bilmiyorum ama sanırım tanıtım yazısı ve kalp şeklindeki logosundan dolayı bende lgbt bireylere atıfta bulunuyormuş gibi bir hissiyat yarattı.

bugün aldığım, şu anda içtiğim 4,1 alkol oranına sahip 45cl hacminde efes'in 6.5 tl'ye satışa sunduğu yeni birası.

(bkz: efes pilsen)
    (bkz: ucuz bira)
    (bkz: güzel bira)
  • kutusu şöyle olan yeni bira. en kısa zamanda migrosa gidecem, bakalım var mı?
  • az alkol oranı ve hacim eksikliğiyle gündüz birası olmaya aday, hafif içimli bira.
    sadece dışının beyaz tasarımı güzel.
    6.5 lira ama bunun iki tanesi normal 50'lik ve 5'lik alkol oranı olan başka biraya eşit.
    aroması da yok.
    yani su gibi olduğu için pek tercihim olmayacak bira.
    hiç sevmedim.
    efes varım demiş ama ben yokum.
  • 45lik bira nedir abi, lokma sayar gibi. 5 ml ile kar peşindesiniz. yapın şunu normal alkollü, 50lik. bir ürününüzden de az kar edin, halk biramız olsun bir tane bari.
  • an itibari ile tükettiğim bira,

tesadüfen karşılaşıp aldım 4 tane. içimi fena değil. efes in daha önceki en ucuz birası olan efest malt gibi bir süre sonra erimiş plastik içmissiniz etkisi yaratmayacak gibi. gündüz, sıcakta ve plajda soğuk olarak güzel gider gibi duruyor.

alkol oranı 4.1, ve 45 lik. 5 ml daha küçük ve alkol oranının düşük olması bu bira 6.50 tl eder mi? bence etmez. fiyatı 5 lira olsaydı tadından yenmezdi ama.

ucuz biraya hasretiz. efesin piyasaya sürdüğü bu bira, fiyat performans olarak yetersiz buluyorum ben.
  • ekmek zammıyla mücadele birligi bira olayına el atmış gibi. yakında yüzde hiç alkol 0,5 cl falan iceriz artıkın
  • kutusunun üstünde “kadınım erkeğim. şişmanım zayıfım. uzunum kısayım. işçiyim işsizim. evliyim bekarım. öyleyim böyleyim. varım ya. istesen de istemesen de varım işte. üzülürüm sevinirim. yerim içerim. kaçarım kovalarım. çünkü canım. çünkü varım. iyi ki de varım. var mı bir diyeceğin?” yazan %4,1 alkol oranına sahip 45 cl lager bir efes pilsen birasıdır.

oldukça kolay bir içime sahip olan efes varım’a ben de varım diyor ve eski sultanım (bkz: efes pilsen özel seri 10) u tahtından indirip kendisini yumuşakça henüz soğumamış tahta oturtuyorum.
hesabın var mı? giriş yap