• enteresan bi durum.
    kaynak :tık
  • istanbul'un kaybedecek bir dakikası dâhi olmadığını gösterir.

edit: arkadaşlar buraya bir ünlem koymak istiyorum, entryim yeteri kadar fav almamış kırılıyorum.
  • (bkz: ekrem tatiloğlu)

geliyor 2 atama 2 işten çıkarma
    gidiyor hemen
    yine geliyor yine atamalar istifalar
    sonra yine gidiyor.

mansur başkan çok yaşa.
  • linç edecekler belki ama ben imamoğlu'nda mansur yavaş'taki azmi ve icraatleri göremiyorum. nerede görülmüş 2 ay çalışıp 2 hafta yıllık izin yapmak? adam istanbul'dan çok tatilde veya başka gezilerde. en azından bugün acil dönüş yapmasını beklerdim.
  • siyesetçinin iyisi kötüsü olmaz hepsi aynıdır. kariyer hereflerine ulaşmak için toplumu kutuplaştırlar. sonra onlar makamlara gelir, ağa olur, paşa olur siz de kahvede, parkta, sokakta, dolmuşta birbirinizle kavga edersiniz. siyaset nefretten nemalanır. allah aşkına bırakın boş politikayı. iyi insan olun. herkes iyi insan olsa sorun çözülür bu politikacılara da iş kalmaz.

ertesi gün editi : dünden beri yediğim küfürün, aldığım tehditin haddi hesabı yok. işte bu yazdığım yazının doğruluğunun ispatıdır. iyi insan olun yazan adama küfür edecek kadar çıldırmak siyasetin zehrini damarlarından atamamaktır. halbuki seçim geçti ve siyasiler mükemmel hayatlarına devam ediyor...
  • yorucu ve zor bir dönemden sonraki ilk tatili insani olarak karşıladık ama ikincisi biraz garip oldu. seçim dönemi kaubedecek 1 dakikamız bile yok diyip bu şekilde davranması inandırıcılığını zedeliyor.
    diğer tarafta mansur yavaş'ın yıldızı daha da parlıyor. adam seçimden bu yana ankara dışına çıkmadı. sanırım gelecekteki cb adayı mansur başkan olacak.
  • il dışında olmayı tatil olarak algılayan romalılar; bir salın adamı artık!
  • onca iş duruyorken sen ,ben cikabiliyoruz amma velakin eko cikamamali haa vayyy tüküreyim şarap çanağına ağa . verimli bir tatil süreci geçirmeden insanın işine odaklanması mumkunsuzdur .hele ki önem seviyesi üst düzey ,sorumlulukları hat safhada bir işten bahsediyor isek...
  • ben bugüne kadar herhangi bir ibb başkanının aldığı yıllık izinlerin böyle çarşaf çarşaf medyaya servis edildiğini hiç görmedim. imamoğlu kurum içi temizliği tam olarak yapmamakta ısrar ederse başı daha çok ağrıyacak!

edit: dediğimi iyi anlamayıp özel mesaj atan arkadaşlara toplu bir cevap vereyim. burada tabii ki imamoğlu'nun yoğun yağışlı bir günde istanbul'da olmasını ben de tercih ederdim ama adamın izin hakkını kullanması bence sorun değil. kaldı ki o formalite izin kağıdı olmadan da istese pekala giderdi il dışına.

tabii ki negatif algıya zemin hazırlaması amatörce oldu ancak zaten gizlediği bir şey yok. her gününü sosyal medyadan paylaşıyor. ekibi de istanbul'da çalışmalarını sürdürüyor. imamoğlu görevini güzel yapamazsa gelin hep birlikte eleştirelim ama bunlar ucuz karalama oyunları. işte bu oyunların önüne geçmek için de kurum içi temizlik çok önemli.

edit 2: anlamamakta ısrar edenler var. bakın imamoğlu'nun 55 günlük performansının zayıf olduğunu düşünebilirsiniz buna hiç itirazım yok ama bu art niyetli, zaten biz biliyorduk bir şey yapamayacağını tavrına gıcık oluyorum ben. yılbaşına kadar dört aylık periyodu görüp ilk değerlendirmeyi öyle yapmak lazım.

zaten ibb meclisi çalışmaları da eylül'de başlayacak. burada 6 günlük il dışı iznini devasa bir sorun olarak gören arkadaşlar adam bir anda projeleri hayata geçirirse utanacaklar mı merak ediyorum. bir sakin olun. adama zaman verin, dediklerini yapmazsa sonuna kadar kendisine tepkimizi gösterelim olay bu kadar basit!

edit 3: imamoğlu istanbul'da incelemelerine hız kesmeden başladı. tatile çıktı istanbul'u umursamıyor diyenler şu görüntüleri izleyip biraz utanırlar umarım.
  • hakkında habertürk'te imamoğlu nerede? başlığı ile sevilay yılman imzalı köşe yazısı yazılmış olaydır. yazı haklı serzenişler içermektedir.

istanbul'da yaşayan birisi olarak şu serzenişi kendime hak görüyorum; imamoğlu'nun tatilleri umrumda değil lakin istanbul'daki aşırı yağış felaketi sonrası sorumlu bir yönetici gibi tatilini bölüp dönmesi en doğrusu olacaktı. felaketten kimse onu mesul tutamaz ama bu felaketin ardından sessizliği ve hareketsizliği doğru olmamıştır. söylemlerine yakışmamıştır.

edit: köşe yazısı linki eklendi.

edit2: felaketten sonraki gün imamoğlu'nun istanbul'a döndüğünü ve etkilenen yerleri ziyaret ettiğini gelen mesajlar aracılığıyla öğrendim. yazan arkadaşlara teşekkürler. haberlere göz attıktan sonra bende oluşan kanaat ilgiliymiş gibi değil gerçekten ilgili olduğu yönünde, takdire şayan. istanbul'da son yıllarda olağan hale gelen aşırı yağışlara alt yapı anlamında önlem alınması bu tavrını daha anlamlı kılacaktır.
hesabın var mı? giriş yap