• sözlüğe hayırlı olsun kes kurdelayı bacanak.
  • olumlu.
  • güzel düşünülmüş konsept. bu sözlükten harika kısa filmler çıkar eminim.
  • rafa kalktı herhalde epeydir hareket yok.
  • yıllar önce bu formata benzer bi formatı sahnede gerçekleştirmeyi düşündüğüm (tabii kalkışmadığım) ekşi'nin üzerine daha çok gitmesi gereken entry canlandırma işi.

genellikle dış ses okuyor ve oyuncular çeşitli mizansenlerle eylem içerisindeler. kesinlikle ve kesinlikle dış ses yerine oyuncuların seslendirerek oynaması gerekendir. çok daha keyifli ve dikkat çekici olacaktır ki bi örneği vardı bunun.

soner bastiat ın (bkz: nöbetçi eczane arayan emre belözoğlu'ndan kaçmak) entry'si canlandırılsa çok şukela olurdu. arada beğendiğim entry'leri eklerim.

kıyısından köşesinden dahil olabilsem keşke, dediğim bu fikri takipteyim. daha iyi içerikler bekliyoruz.
  • (bkz: ekşın reyiz)
  • (bkz: ekşin)
  • bu oldu işte dürümcü. helal olsun düşünene.

ama telif olayını unutmuyoruz lütfen!
  • son işleriyle diplomalı işsizlerin dramını yansıtmışlar. hayır işsizlikten veli grubu trollemeden bahsetmiyorum. o kadar donanımlı, bilgili ve yetenekli olunmasına rağmen ortaya çıkan yavanlıktan bahsediyorum.

oyun yazımında bir kural vardır. hikayenin girişi olur, serim dediğimiz gelişimi olur ve nihayetinde bir sonu varır. bu arkadaşlar sözlükteki hikayelerin içinden öyle bir hikaye seçip bunu canlandırmışlar ki ne başı, ne gelişimi ne de sonu en ufak bir çelişki, komiklik, ibret içermiyor. orjinal entri tamamen ülkem insanının yazı yazma konusundaki beceriksizliğine değinen bir eserdi. o komik falan da değildi. ilginç bir yanı da yoktu. adam tesadüfen bir gruba eklenmiş, sonunda da atılmış. bu doğrultuda insanın ilgisini çekecek bir şey yok. sadece milletin imla hataları ifşa edilmiş. yani twitter’ı açtığımızda karşımıza çıkan olağan bir şey.

böylesi bir hikayenin işlenmesi tek nedene dayanıyor. bu hikaye; çekmesi, oynaması, editlemesi, kurgulanması vs çok basit ve ucuz bir hikaye. kadro tek kişilik. diyalog yok. öyle bölümler var ki kameraman bile gerektirmeden çekilebilir. zaten beğenmememdeki en büyük etken de bu.

ben bu mecrada öyle hikayelere denk geliyorum ki, daha okurken çoktan 4 köşe olmuşum. komik. ama bu arkadaşların elinde iyi teçhizat ve malzeme varken, hepsinden önce ekip varken ama en önemlisi zaman varken kalkıp ne yapıyorlar?

önceki işlerinde anne-baba olsun, arkadaş ekibi olsun, bazı karakterler için casting yapılmış. belli ki heyecan falan gitmiş. millet orasını burasını sallamış oynamaya gelince. deniz adlı arkadaş da kendisi çekivermiş.

yazık etmiş zamanına. o kadar diyorum.
  • güzel fikir ve fakat orijinal değil. yorum, entry, mention canlandırma işinin en absürt ve saykodeliğini deep turkish web yıllardır yapıyor. bu onun prodüksiyon bütçesi yüksek ve daha az keyifli hali. video içerik üretiminde sözlük adına geç kalınmış bir adım, hayırlı olsun.
hesabın var mı? giriş yap