• stormwaker'ın tavsiyesiyle gittim, hayran kaldım. köfteler efsaneydi, ayran ayrı bir güzeldi. hele gözü doymuş esnaf mekanlarında görülen suratsız garsonlardan da yoktu, herkes güleryüzlüydü, tam süper oldu...

ekmekler sıcacık çıtır çıtırdı ayrıca..
  • nefis köftelerinin yanında anne patates kızartması veren köfteci.
    sadece o nefis patates kızartması için bile gidilebilir. acılı sosu gerçekten acı ama salatalarında sanırım saf zeytinyağı kullanıyorlar ve gerçekten lezzetli.
    ekmeklerin çıtırlığından da bahsetmezsek olmaz.
    kadıköy'e gidince karın doyurmak için ilk adres.
  • yeni şubesi kadıköy çiftehavuzlar'da yakın zamanda açılacaktır.
  • bağdat caddesi şubesindeki ekmekler maalesef kadıköy şubesindeki gibi çıtır değil. sanırım bunun sebebi mekana yakın bir fırın olmayışı. bu arada salatalarında zeytinyağı değil normal yağ kullanıyorlar.
  • istanbuldaki en iyi köfte mekanıdır. piyazı lezizdir, bol kepçedir ayrıca haşlanmış yumurta koymaları da ayrı bir güzellik katmaktadır. köftenin yanında patates ve biber turşusu gelir. köfteleri çok lezizdir. mekanın ambiyansı iyi değildir ama sanırım adamların böyle de bir derdi yok zaten, köfteci esnaf lokantası gibi bir konsept belirlemişler ve bunun üzerinden gidiyorlar. garsonları iyidir yalnız temizlikçi, içecek getiren çocuklardan içecek hariç bir şey istemeyin.
  • internet sitesinde ekşi sözlük link'i olan köfteci. zaten müdavimdim artık daha da bi kanım kaynadı kendilerine.

http://www.ekspresinegolkoftecisi.com/…ayfa=subeler
  • zamanında köftesi nasıldı bilmiyorum, birkaç gün önce yedim, bence bu köfteye 9 tl çok.

hazır köftelerdeki lastik gibi kıvam bu köftede de var. kafama takıldı, ızgaradan yeni inmiş bir köfte nasıl olur da süner-buruşur, kalitesiz sosis mi bu? yanına verdikleri kızarmış patates çocukluğumuzda teflon tavada annemizin yaptığına benziyor, eyvallah. seveni çok belli ki. ben köftecide pazates kızartmasını makul bulmuyorum, lafın arasına sıkıştırayım istedim. piyazın fasülyesi yenir; ama bence kullandıkları fasülye piyaza pek uygun değil. piyazla birlikte haşlanmış yumurta gelmesi çok hoşuma gitti. biber salçası-sosu eskiden de mi böyleydi, bilmiyorum. sos niyetine verdikleri tuzlu şey, müşteriye hakaret...

ekspres, köfte yemek için uğrayacağım bir mekân değil*. buraya çok yakın olan iskenderoğlu gibi, masalara lokantanın tarihini, yani efsanesini anlatan bir metin koymuşlar. aynı hesap, dandik yiyecek, sağlam efsane...

fiyat/performans sevdiğiniz bir kavramsa, en ucuza en kalitelisi diye kafaya taktıysanız aha da köfteciniz burası.
  • en az ayda bir kere gider , köfte-çoban-kola sipariş ederim.
  • birçok köftecide köfte yedim, rahatlıkla istanbul'un en iyi köftesini yaptığını iddia edebilirim. köftesi klasik kasap köftesi kıvamında değil, lastik gibidir, zira inegöl köftesini diğer köftelerden ayıran özelliği budur. bu tarz köfteyi sevmeyenler umduklarını bulamayabilirler.

ekmekleri her daim çıtır çıtırdır. piyazı standartın üstündedir, acılı sosu ise tek kelimeyle şahanedir, köfteyi bırakın, sadece o sos için bile bu mekana gidilebilir.
hesabın var mı? giriş yap