• ev patatesi tatmin eden, köftesi herhangi bir köftecide bulunabilecek mekan.

köftelerinin lezzetinden ziyade öne çıkan şey bence çalışanlarının hadsizliği. babamla dört kişilik bir masaya oturduk ve bir misafirimizin geleceğini söyledik. babamın da benim de yanımızda birer boş sandalye var. servis açan eleman geldi, babamın ve benim servislerimizi yerleştirdikten sonra "gelecek olan misafiriniz bay mı bayan mı?" diye sordu. "bayan" cevabını alınca da üçüncü servisi benim yanıma koydu. resmen adam gelecek olan kişinin nereye oturacağına cinsiyetine göre karar verdi.

ara sıra gidip köftemizi yediğimiz, yemeklerinden memnun kaldığımız doğrudur ama bu olayı görmezden gelsek de çalışanların genel hali çok kaba. garsonlar değişse de kabalık değişmiyor. orada çalışmanın ön koşulu bu gibi.
  • ıkea da köfte yemeyi tercih ederim, aynı bütçeye doyarsın, hesabı nakit ödediğin içinde fişi ricayla almazsın,
  • köftesinin ne gibi bir özelliği olduğunu anlamadığım, porsiyonu zayıf köfteci.

tabakta patates, köfte ve 3 adet biber turşusu var. 22 liraya satılıyor. 22 lirayı tam olarak tabaktaki neye ödediğimi anlayamadığım mekandır ayrıca.

hizmet yerlerde. garsonlar buz gibi. köfte tüm samimiyetimle söylüyorum güzel değil. patates kızartmasının hiçbir numarası yok-ki zaten ne bekliyorsun. tam kızarmamışları da yiyorsun mecbur çünkü o tabak kesinlikle doyurmuyor. saçma sapan domatesli biberli bi sosu var. mantığını çözemedim çünkü lezzetli değil. açıkçası bir daha gideceğimi sanmadığım vasat bir mekan. tecrübe oldu.

ek olarak belirtmiş olayım, köfteci yusuf'un köftesi bunun lastik toplarına göre efsaneler efsanesi bir tada sahip. kıyaslama olsun diye yazıyorum.

edit. çok uzun yıllardır tadının aynı olduğunu belirten çokça yazar var. demek 30-40 senedir tadı berbatmış. tadını hiç bozmamış, keşke biraz bozsaymış dediğimdir.
  • 30 yildir ayni.

babam icin uludag inegol koftecisi’ni sayarsak, ki buranin ankara subesi, 55 yildir hep ayni lezzeti.

uzerine de baylan’a gidilir.
  • nesli köfte de aynı şekilde devam ediyor.
  • kadıköy'de en sevdiğim köfte mekanıdır.

uzun zamandır giderim, burada hardal sos olduğunu bilmiyordum. birisinin tavsiyesiyle denemek için köftenin yanında hardal sos da istedim, hayatımda yediğim en acı şeydi yemin ederim. yok böyle bir acı.

ağzımın içine lav dökseler hatta damardan isot enjekte etseler daha az acı çekerdim eminim. yiyecek arkadaşları uyarayım, dikkatli yiyiniz.
  • hem lezzetsiz hem de kayış gibi köfte seviyorsanız tam sizlik. kadıköy'de ne yenir denince ilk karşıma çıkan yerlerden biriydi. haa bir de ekspres falan hikaye.

6/10
  • babaaane tipi patates servisindeki ısrarı sevdirtir kendisini
  • köftesinin biber sosuyla çok iyi olması ile küçüklükten beri ailece gittiğimiz yer. geniş olmayan bir menüsü dardır ama belki bu sayede uzmanlaşmıştır, iyidir. ama benim için duvarlarinda çok güzel imzaların baskıların olması, yüksek tavanı, aydınlatması ve mobilyalari ile ayrı bir yerdedir.
  • semtinizdeki,mahallenizdeki herhangi bir köftecinin köftesinin buranın lastik toplarından daha lezzetli ve daha ucuz olduğu konusunda bana güvenebilirsiniz. mekanda herşey falso,lezzetli olmadığını daha kapıdan girince anlamıştım ama çıkamadık işte,nasıl anladın derseniz,iyi köfte buram buram kokar,10 metre öteden alırsınız o tadı,bunlar kapalı ortamda pişiriyor ama dükkanda sıfır koku bunu nasıl başardılar acaba
hesabın var mı? giriş yap