• kesinlikle geleceğin steve jobs'ı. bu dünyaya fazla, mükemmel insan.
  • geleceğin steve jobs'ı nitelendirmesi ciddi anlamda hakarettir bu arkadaş için.

bırak geleceği, an itibariyle icatları ve projeleri, iphone'uydu, macos'uydu biranın yanında çerez diye yer.

adam mars'ta koloni kurmaktan bahsediyor, steve jobs kim ya :)
  • illaki bir insana benzetecekseniz, konosuke matsushita'ya benzetebilirsiniz.

gerçi hem jobs hem de musk birleşse bir matsushita olamaz.

not: her cihazım apple ve tesla'yı taktir ediyorum.
  • dünyanin yeni enerji dagiticisi ve simsari olma yolunda sevdali hamleler yapmakta olan. ama tabi soru nerede basliyor, nerede bitebilir, düsünmek gerek.

son gelismeler isiginda bir arkadasimin birkac misra ile kendisine yazmis oldugu yorum-göndermeyi izninizle paylasayim;

--- spoiler ---

cikti meydane bir yigit elon, konusur küresel güclerin isini
    bir ahenkli konusur ki, sanirsin klonlanmis alain delon
    tekerrür-ü tarihin ironisinde bulusan bir kör vuku mudur tesla ismi
    benzemez kimseye ne telefondaki alon, ne de tavandaki teflon

elon kardas, bu yol yol degildir, sanma ki bebelere balon
    dönesin bu yoldan tez zamanda, bu isler hep fason mason
    kuresel lobiler nikola'yi harcadi, sen bunu bildin mi
    bunlar vizyon mizyon dinlemez, valla ederler adami fedon

ey timsalsiz cagdaslik abidesi, bre elon hayrani
    adam senin kasina gözüne mi yapiyor sanirsin bu hayrini
    bilmez misin kitlemek ister sana enerjiyi galon galon
    aman dikkat et, lobilerle birlik olup, almasin varini yogunu
    kalmaz icmeye bir yayik ayranin, cok gec anladin mi bu oyunu
    kalirsin elinde bir big mac, altinda bir don, bir de pantelon

--- spoiler ---
  • aynı kategorilerde teknolojiler geliştirmiyor olsalar da bana daha çok modern zamanların tony starkıymış gibi geliyor. yani bu adam yakında "ben yenilenebilir-yeni bir enerji kaynağı ürettim ve iron man zırhını giyen benim" derse gerçekten inanırım.
  • mübarek adam paypal'i 180 milyon dolara satıp, procelere girmiş dedikdi, bunun 100 milyon dolarını spacex'e yatırmış cebinden, başka yerlerden de zamanla finansal destek ve ortak almış (şirketin %70'i elinde hala), ve an itibariyle spacex'in piyasa değeri 12 milyar dolar olmuş.
  • kendisini bir kere daha tony stark'a benzetenlere stark tower'ın altın anahtarını vereceklermiş.
  • adam resmen civilization'larda doğan "great engineer" gibi bir şey. bir anda doğdu.
  • on gun icinde ashlee vance tarafindan yazilmis biyografisi cikacak olan icatkolik. bu entrynin yazildigi an itibariyle pre-order shipping derken hardcover kopya minimum seksen liraya patliyor uyarayim.
  • bu da balatayı sıyırıp hollywood ceo'su olmuş. "çocuğunun doğumuna gitmek işe gelmemek için neden değildir" diyerek bir çalışanını azarlamış.

bahanesi de "burada dünyayı değiştiriyoruz ve tarihi yeniden yazıyoruz, ya kendini adarsın ya da burada olmazsın."

tesla reyizin adını kirletmeseydin bari.

güncelleme: yukarıda belirttiğim kaynak elon musk'ın bu iddiayı reddettiğini ve hamilelik iznini desteklediğini belirten bir güncelleme yayımlamış. aynı konuya mr sherlock da dikkat çekmiş, sağolsun.

bu entry'yi silmeme nedenlerim:

1. "çocuğunun doğumuna gitmek" ile "hamilelik izni" iki farklı konu.
    2. tesla adı yalnızca tesla'nındır, arabaya değil uzay mekiğine bile verse kabul etmiyorum. (havalimanı ulusal bir sembol olduğu için ayrı konu)
hesabın var mı? giriş yap