• jübilesinde imama son kıyağını yapmış cemaattir.

- nasıl kıldık namazı ayasofyadaaa... sofyadaaaaa... sofyadaaaağağağa..
  • - feyzullah ne düsünüyorsun artik yeşil halilara veda ediyorsun?
    + e evet e pıms pıms valla yılların emegi var, işte görüyorsunuz, biz bu cemaatle nice cumalar, bayramlar beraberdik, bir cogunun cenazesinde yine saf tuttuk. pıms ıms ee her seyin sonu var, bu da bitti.
    - bundan sonraki kariyerin icin ne dusunuyorsun feyzullah? baska ni hayat seni bekliyo
    + evet evet pıms bakalim mevlit işine girmeyi planliyorun, ayrica emekli bi abimizin nalbur dukkaninda yar zamanli bekleyebilirim, ee biliyorsunuz bu isler biraz da kismet
    - feyzullah cemaat senin amin cektirmeni istiyor goruyorsun, son bir kez...

- oooooooooo oooooo oooooooo oooooo
    + şşşşş ve led da lin!
    - amiiiiiiin. laylaylaylaylaylaylaayyh oooo feyzulaaah...

diye gider.
  • gaza gelen hoca cemaate "son bir rekata daha var mısınız?" diye sorabilir.
  • hızını alamayan hoca cemaate üçlü cektirir
  • şüphesiz dedeler, imamı göz yaşlarıyla uğurlayacaktır.
  • güzel bir nickname
  • şüphesiz imam, dedelerin her camide bulunan vip bölümlerinde ki taburelerinde yerini alacaktır
  • secdeden timsah yürüyüşüne gecerek camiye tribünü getirmiş olacaklardır
  • yaş haddinden aramızda bulunmayan rahmetli ruhi dede ile nalbur hüseyin amcanın da bugünü görmelerini çok isterdim. eminim minberin üzerinden bize bakıp el sallıyorlardır.
    şu an burada ayrılıyor isek de bu geçici bir ayrılıktır, ömrüm vefa ettiğince cenaze törenlerinde aranızda bulunacağım. her birinize ayrı ayrı söz veriyorum sizleri ben yıkayıp pamuğu ben tıkayacağım.
    yolu teneşirden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz.
  • namazları bozulmuş olan cemaattir. selamdan sonra sırtlasalardı bir şey olmazdı. neyse yeni imamla namazı tekrardan kılarlar artık
hesabın var mı? giriş yap