• inanılmaz bir şekilde bu sene eurovision'da izleyeceğimiz müzik dehası. böyle bir sesin eurovision'da ne işi var diye sordum kendi kendime. inanamadım. işin kötü yanı şarkısı da muhteşem. gerçi o ses, her türlü şarkıyı muhteşem kılabilir. yalnız bir yandan da hak veriyorum engelbert humperdinck'e. kendisinin ordaki kişilerle yarıştığını sanmıyorum tabi.

bu akşam, engelbert humperdinck, yıllar ve yıllar sonra aynı anda bir çok ülkeden dinlenecek. bu yarışmaya katılmasıyla belki de son defa canlı bir performansına tanıklık edeceğiz. kulağımızın pası silinecek. ayrıca 1. sırada çıkıyor. o yüzden bu defa baştan sona eurovision'u izleyeceğiz. *
  • kendisinin canlı performansını merakla bekliyorum. sürpriz olsun diye provaları da izlemedim. ama bu seneki eurovision şarkılarından en çok dinlediğim şarkı kendisinin.
  • gayet sade ve başarılı bir performansa imza attı kendisi eurovision 2012'de. ilk 5'e rahat girer kanımca.

edit: ibret olsun diye silmiyorum bu entry'yi. adam sonunculuktan kılpayı kurtuldu alüminyum.
  • ben bu adama üzüldüm hadi tele-voting'ten yeterli oy almamasını anlarım, oy veren kitleye hitap etmiyor ama müzikten anladığı iddia edilen jüriler 2-3 puan dahi de mi vermezler. ne tırt gruplar şarkılar varken onların arkasında 25. olması saçmalık.
  • buradan kendisine seslenmek istiyorum, üzme kendini engelbert abim, vurma dağlara taşlara kendini.

eurovision eğlenceydi, geçti gitti.

sen utanma engelbert abim,
    jüri utansın!
  • bu gece 2012 eurovision şarkı yarışması finalinde sergilediği muhteşem performansla 42 ülkeden toplamda 12 puan alarak sondan ikinci (baştan yirmi beşinci) olmuştur.

sayesinde kara avrupası halklarının ve kendini avrupalı sanan halkların müzikten ne kadar anladığını(!) görmüş olduk.

http://www.youtube.com/watch?v=rxw4q5jbnqq
  • büyük büyük büyük bababasının adı rumpelstiltskin humperdinck'tir.
  • büyük üstadlardan.
  • from here to eternity yorumuyla gözlerimi evin içinde kapatarak anne francis ile dans etmemi sağlayan üstad.
  • yapılış malzemeleri şöyledir;

bir su bardağı erol evgin
    bir çay bardağı erol büyükburç
    bir yemek kaşığı tanju okan
    bunları çırptıktan sonra isteğe bağlı olarak bir tutam alpay ekleyebilirsiniz. 200 derece fırında 40 dakika pişirdikten sonra engelbert humperdinck"inizi servis edebilirsiniz. afiyet olsun.

bazı sabahlar kahvaltıdan sonra elim istemsizce a man without love şarkısına gidiyor.

eeeevri dey ay veyk ap! den ay sıtart tu breyk ap! lonly iz e men vidaudh laağff...
hesabın var mı? giriş yap