• çizgi film öncesinde ve aralarda da duman avcıları zırvasını izlemiş nesildir.
  • tsubasa için uyanmış nesildir.
  • sabahın 7'sine çizgi film koyan efsanevi mallar yüzünden, efsanevi olmuş nesildir.

edit: yoksa efsane olmak gibi bir derdimiz yoktu..90'larda çocuk olmak ne zormuş be, ne yapsak efsane olmuş..
  • gec yatip emmanuelle izlemis nesildir ayni zamanda :)
  • içerisinde bulunmaktan gurur duyulan nesildir efendim. babam işe giderdi ben tv'nin başına geçerdim. uyanır uyanmaz kanal d'de tsubasayı beklerdim. bazı zamanlar kaçırmış olurdum. hem o yatağı bırakıp beklemek, "lan reklam var birazdan başlar heralde" diye düşünürken hem de kaçırdığımı bilip kendimi avutmaya çalışırdım ben.
    bi de şeyi hatırlıyorum hayal meyal nba maçları olurdu sanki hep sabahın köründe. bitse de tsubasa başlasa artık derdim. eeey gidi günler.
  • öğlenci olmasına rağmen saat 7 de kalkıp tsubasa izleyen nesildir.
  • tam manasiyla manyaklikti. bizim ev halki babamin isi nin rahatligi dolayisiyla da sabah 10dan once uyanmazdi. sabahcilik zamanlarinda annem binbir zorlukla kalkar bizi zorla uyandirir agzimiza biseler tikar okula yollardi. ama o cumartesi sabahlari 7 dedi mi ayaktaydik tusubasa sevimli kahramanlar ve sacma bi japon dizisi olan sanirim jiban miydi neydi onu da izler 3luyu tamamlardik. sonra da annemin uyanmasini beklerdik sabirla. donemin tv lerindeki dusuncesiz herifler sabah 7 yerine 11e koysalar sikinti olmayacak halbuki. o degil de jibani nasil hatirladim onun sokundayim. demir adam yoktu eskiden jiban ve mazda arabasi vardi.
  • hafta sonu kahvaltı zamanlarında da hep ninja kaplumbağalar başlayan nesildir. bir gece önce de show tv'nin kırmızı noktalı filmlerini beklemiş olma ihtimali de yüksektir. ama hafta içi o saatte kalkmayı hiç sevmez, o ayrı.
  • içinde yer almadığım nesil. sabahın köründe yayınlanan çizgi filmleri gazetede görüp bunları kim izliyor acaba demişliğim bile var. insan 7'sinde ne ise 70'inde de aynıdır diye boşuna dememişler.
hesabın var mı? giriş yap