• en iyi olmak estetikle alakalı ise ronaldinho gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olurdu.

bu adam inzaghi'den beleş golcü pozisyon alması + fenomen ronaldo'dan bitiricilik + ibrahimoviç'ten de fizik almış. hile gibi bir şey.
  • 2000 doğumlu, 21 yaşında sayılır ve daha şimdiden kariyerinde 89 golü var.
    34 yaşına kadar her sezon 40 gol atsa yine messi-ronaldo'nun attığı gol sayısını yakalayamıyor ordan hesaplayın artık bu iki hayvanın çıtayı getirdiği seviyeyi.
  • gordugum en umut sarikaya karikatur figuru tipli insan. mucuk dudaklar, sinirli bakan cizgi gozler, uzgun kasli'yi hatirlatan bir vucut... bilemiyorum altan.

verdigi abuk subuk roportajlara bakilacak olursa, karakteri itibariyle de umut sarikaya karikaturlerinde rol almaya uygun bir arkadas.
  • olay şöyle gelişti:

1- dortmund, haaland'ı salzburg'dan 20 milyon euro'ya transfer etti.

2- salzburg, avusturya 2. ligindeki takımı liefering'de 14 maçta 9 gol 6 asist yapan 17 yaşındaki adeyemi'yi haaland'ın yerine koydu.

3- haaland, 60 milyon euro'ya city'e gitti.

4- dortmund, adeyemi'yi 30 milyon euro karşılığında salzburg'dan aldı.

5- salzburg, avusturya 2. ligindeki takımı liefering'de 22 maçta 17 gol 3 asist yapan roko simic'i as kadroya taşıyacak.

6- birkaç seneye de adeyemi premier league'e, roko simic de avrupa'nın baş altı takımlardan birine gider.

kısacası, 2 ayda, 3 ayda sistem takımı kurmak mümkün değil. bunun için doğru planlama + en az 8 yıl gerekiyor. doğru planlama için ise doğru örneklere bakmak gerekiyor.
  • arkadaş bu adamı ben kendi ceza sahasından kafayla top çıkarırken gördüm sonra bir de ışık hızıyla koşup gol atarken gördüm. bizim forvetlere de abi top gelmiyor yeaaa diyenleri görüyorum. oynamaya gönlü olmayan gelin yerim dar dermiş bizde ki santraforların hükmü de bu.
  • guardiola "haaland 22 yaşında şampiyonlar ligi'nde bir maçta en çok gol atan oyuncu olsaydı, hayatının geri kalanı sıkıcı olurdu."demiş.

ulan sana ne adamın hayatının sıkıcı olup olmamasından.
    messi bu rekoru 24 yaşında 5 golle kırmış, haaland'ın daha 22 yaşında 6 golle geliştirip yeni bir rekor sahibi olmasını, tarihe geçmesini hangi hakla engellersin?
    ileride de bu rekoru hem kendisi hem başkası geliştirmeye çalışırdı.
    daha fazla golle ya da daha genç yaşta.
    hiç de sıkıcı olmazdı hayatı anlayacağın.
    işte futbol tarihine bu adam gibi çapsızlar yön veriyor.
  • sıkıntı haaland'da değil. problem keltoşun takıntıları. angut gibi top çevireceğiz diye maçı verdi elleriyle. ıçeri üç dört tane güzel orta kesseler bu iki metrelik insan azmani illa ki vururdu birine kafayı. bayrak direği gibi santraforun var bir tane top kesmiyorsun adama.
  • adam makara yapiyor bizim kekolar da gurur duyuyor. iskandinavlarin ne isi olur la dinle? :) aynen seneye hacca da gidecekmis.

mal turnusolu futbolcu.
  • adamın şanssız olarak atfedildiği şey norveçli olması. bizim hayalimiz adamın şanssızlığı olarak nitelendiriliyor. adamdaki yetenek bundan daha güzel anlatılamazdı sanırım.
  • rakibi messi ve ronaldo değil lewandowski ve ibrahimoviçtir.messi ve ronaldo onun yaşlarında iken kanat oynayıp, milleti ipe dizip gözümüzün pasını siliyorlardı.istatistik odaklı değil estetik odaklı oynuyorlardı.o yüzden dünya çapında tanınmaya başladılar,ikisinin de yetenekleri üst düzeydi,deli gibi top oynuyorlardı.bu sarı oğlan ne messi’nin gençliği, ne de ronaldo’nun manchester zamanlarında ki halinin yanına bile yaklaşamaz.

tanım : tarihin en iyi futbolcusu adayı değil, en iyi santrafor adayı olan futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap