• esnek çalışma saatlerinden sonra yeni buluş, süper icat. bu aralar iş ilanlarında görmeye başladık. içeriğinden haberim yok, ancak tahmin edebiliyorum. esnek maaş, esnek çalışma yeri, esnek ulaşım koşulları gibi bileşenlerden oluşuyor olsa gerek. önce esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilenler arandı, şimdi esnek çalışma koşullarına uyum sağlayabilenler aranıyor. pek yakında da esnek pozisyon çıkar başımıza. aslında var böyle bir şey de hepten dillendirilir. adı da güzel zaten, esnek pozisyon, her türlü.
  • her halukarda çalışana doğru esneyecek koşullardır. aman diyim, dikkat.
  • büyük bir ihtimalle "krizi fırsat bilip bir sürü adamı işten attığımız için her işi yaptıracağımız bir enayi arıyoruz" anlamına gelen cümle. satış elemanı diye aldığı adama işinin haricinde ön muhasebe, temizlik, depoculuk, sevkiyat, getir götür, web dizayn ve bilumum angarya işleri yaptırmak isteyen işverenlerin yeni icadı.
  • ne kadar dikkat etmiş olsam da bu hafta boyunca bana doğru esnemesine engel olamadığım çalışma koşullarıdır. şuraya bak, bu saatte işten mi gelinir?
  • her türlü sikileceğinizin garantisini en ba$tan veren, i$e alma ko$ullari bütünüdür.

genelev $artlari bile bu kadar esnemezken,
    kriz-mriz ayağina böyle $eyler ayip oluyor.!!!
  • genelde gece 12'lere kadar mesaiye kalacaksınız anlamına gelir. ama gerçekten olumlu anlamda esnek çalışma saatlerini sağlayan bir iş bulursanız işte o zaman o iş vazgeçilmez hale gelebiliyor. mesela diz üstü bilgisayarınız vardır ve istediğiniz herhangi bir yerden çalışabiliyorsunuzdur, her gün ofise gitme zorunluluğunuz yoktur ya da öğlen yemeğini atıyorum 2'de yiyebilirsiniz. böyle bir ortamda çalıştıysanız bir süre sonra ofis ortamında çalışma fikri size kabus gibi görünmeye başlayabiliyor. bunlar çok ufak şeyler belki ama 6 yıl ofiste çalışmış ve aynı binada yemek yemiş, evine servisle gidip gelmiş biri olarak, yemeği istediğim saatte ve istediğim yerde yemek bile benim gözüme özgürlük gibi görünüyor artık. belki diğer ortamda sağlanan koşullar daha rahat aslında ama kendimi hapsedilmiş hissetmekten alamıyorum. daha çok yorulayım ama daha çok insiyatifim olsun, ben buna razıyım.
hesabın var mı? giriş yap