• hırsızlara çok hürmet edilen bir ülkede yaşandığı içindir.
  • - yatak odasındayken havaya 3 el, yere 3 el, sonra da hanıma 3 el sıkıp uyarıda bulunursan ceza almıyormuşsun kanka.
  • eger anlatildigi gibiyse ev sahibi icin uzuldum. evine pisligin teki girip adamin tum hayatini karartmis
  • amk memleketinde en güzel meslek hırsızlık, hem çalıyorsun hem sürekli mağdursun.
    bana bizim mahalledeki birilerini anımsattı bu durum.
  • tam tersi olsaydı hırsız ev sahibini öldürseydi 3-5 yıl yatar çıkardı ya da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırdı. neden 30'dan fazla sabıkası olanlara birşey olmuyor?
  • yahu adam benim tüm özel hayatıma tecavüz edecek evime girecek, bir ihtimal beni öldürecek, birikiminin bir kısmını çalacak ama ben kendimi savunursam hapise gireceğim vay arkadaş.

abd’yi bu yüzden çok seviyorum (bazı eyaletlerinde) bahçene bile izinsiz girse adamı kafasından vurabiliyorsun.

edit: meşru müdafaa olmuyormuş. sebep? hırsızın elinde silah yokmuş.
  • "ama insanın yaşam hakkı alındı" diyen laleler bok yesin saçma sapan bir karardır. iti kopuğu sapığı katili adli kontrol ayağına sal gitsin, evine giren soysuzu öldüreni, tutukla at içeri.

evine girmiş lan adamın sıçarım yaşam hakkına, öyle bir şerefsizin yaşam hakkı yoktur ki olmamalı da zaten, bir sürü sabıkası varmış itin, milletin canını yakıyorlar, ne ceza alıyorlar ne bir şey. nihayet biri bıçağı takınca "ama bu şerefsizin yaşam hakkı". siktirin gidin.
  • olayda dikkat çeken ama üzerinde durulmayan kısım şudur:

"murat yarar'ın ise 'hırsızlık' suçundan çok sayıda kaydının bulunduğu belirtildi."

eminim adamın en az 40-50 kaydı vardır, belki de daha fazla. devlet, bu profilde, suç işlemeyi meslek haline getirmiş adamları toplumun içine salarak böyle olaylara yol veriyor. araba kullanmanın a'sını bilmemesine rağmen ehliyet verdiği tiplerin* gelişigüzel milleti ezip öldürmesi gibi, bu olaydaki de tamamen devletin vatandaşını korumamasıyla ilgili bir sistem sorunu.

cezaevlerine, eski suçluların ıslahına ve topluma kazandırılmasına, suçu önleyici faaliyetlere yönelik maddi ve manevi desteklere ayıracağın parayı, götürüp kimsenin kullanmadığı havalimanı için harcarsan, bu ve bu tip akılsızca israfların da ülkede envai çeşit sonucu olur. işte bu da o sonuçlardan biri.
  • insan haklarının bu denli düşünüldüğü ve uygulandığı bi' ülkede yaşadığım için gururluyum. *
  • arkadaşım ne biçim ifade bu allah aşkına. hırsız cebinden çıkarttığı bıçağı sana sallarken, o bıçağı sen hırsızın elinden almadın mı? alırken elin kesilmedi mi? sonra hırsız neredeyse seni öldürmek üzereyken canhavli ile kurtulmak için çırpınırken çıkan arbedede gayri ihtiyari istemeden bıçak adamın karına ve bacağına saplanmadı mı? allah aşkına bu kadar mı zor?
hesabın var mı? giriş yap