• benim ailem olur kendileri. karşılığında gittiklerinin onda biri bile gelmedi.
  • para içinde yüzüpte, düğünlerde param yok diye ağlayan aile, taşşaklarını yer bu gariban ailenin.
  • saygı duyduğum ailedir, bütün düğünlerde çıkıp saatlerce oynayarak, kurtlarını dökerek altının acısını çıkarabilirler.
  • toplum baskısının başka bir zaiyatıdır. ayıp olur ne derler sonra şeklinde bir yerden bulup buluşturulup o para altın neyse artık takılır borç alıp taktıgımızı biliyorum lan bu neyin kafası, gelsen takmasan arkandan laf yaparlar ki yapıyorlar ama içini bilmiyorlar lanet olsun bu kültüre !
  • geleceğe ölü yatırım yapan aile.
  • adamına akraba durumuna göre altının takılıp takılmayacağını bilmeyen ailedir.
  • yakında çocuğunu sünnet ettiriyordur ya da evlendiriyordur o sebepten karşılık bekleyerek takar.
  • benim ailemedir kendileri...
    gitmesen takmasan ayıp diye diye hayatımızı siktiler... geriye yüzde 5 bile gelmedi... geçmişini siktiklerim, bundan sonra nah görürler...
  • ah anam babam.başlığı görünce gülme aldı beni.evleneyim diye gözümün içine bakıyor annem.ama gitti altıncıklar :)))
  • karşılığını beklediğiniz her hareketiniz size yük olur.
hesabın var mı? giriş yap