• başına iş gelir iş gelir diye başımı yedikleri için de ben de bu gruptayım. artık evdekilere tayyip, emine ve bilal olarak sesleniyorum.
  • hayybinkunduz ve bir zamanlarin azimli yazari da bu gruba dahil olmuştur.

baba; oğlum nereye gidisiz?
    bir zamanlar; 2 gaz yiyip gelcez heheahaha
    hayybin; hehehe
    baba; tövbe yarabbi tövbe gitmeyin da!

daha beteri var annemle yaşadığımız diyalog;

+tam böyle sağ kolum ağrıyor ya gökhan'ı çekerken vurdu arkadan.
    -sus iyi olmuş sana!
    -(iki dakika sonra tv de yaralıları gören anne şunu söyler) ayy canlarım ya polis hiç mi acımamış bu kadar insafsızlık olamaz!
    +anne ben de cop...
    -sıs! sana iyi olmuş!
  • anneme bugün gideceğimi söyleyince bana, "gözünü eline alıp eve gelince sakın bana ağlama" dedi.

tanım: benim bu.
  • benim 70 yaşındaki annem benden önce sokaklara döküldüğü için dahil olmadığım grup.
  • -ben cikiyorum baba.
    +no profile, eylemlere katilirsan bidaha eve donme!
    -tamam baba merak etme...

~gunes ufuktan simdi dogar, yuruyelim arkadaslar~
  • şunu biliyorum ki endişe etmesinler diye eylemlere katıldığını ailesine şimdilik söylemeyen benim gibi nice sözlükçü vardır...

80 ve öncesi dönemi yaşayıp apolitikleşmiş ailelerin yüreklerine güvercin tedirginliği düşmesin diye şimdilik susuyoruz, ancak bunu öğrendiklerinde belki siyaseten değil ama can güvenliğimizden ötürü takışmalar yaşayacağımız kesin...

sokağın tadını aldık artık, korkmak yok...
  • olaylar patlamadan bir kaç gün önce anneme twitter'da nasıl trending topic'leri takip edileceğini öğreten bendeniz de bu gruba dahilim.

kafamı sikiyim her saat başı arıyor maskeni iyi tak diye. benim şarjım bitiyor arkadaşlarımı arıyor.

off anne 28 yaşında devrimci olmaz olaydım. akşam ezanı okununca eve çağrılan çocuktan farkım yok.
  • anneyle takışır. annenin "iki gündür mantı var dolapta, koktu nerdesin?!" serzenişine, "ne mantısı anne yea" der, geliyorum diyerek kapatır.

yollar çok berbat olduğundan ineceği yere babası arabayla almaya gelir. babayla beraber kalkıp olayın kalbine gider, biber gazını yer, provokatörlere lanetler yağdırıp geç vakitte evine döner.

son olarak; eve dönünce de anneden hayret bakışını alır. yüzündeki minnet, korku ve gururla.
  • içerisinde olduğum güruh. ama benimkisi daha güzel yönde gerçekleşti

annem: "oğlum git tabii gitmene birşey demiyorum ama ana yüreği işte dayanmıyor. başına birşey gelecek diye korkuyorum. sonra da diyorum ki oraya gidenlerin de anaları babaları var. biz böyle dersek herkes der, direnin oğlum!"
  • annemle aramda geçen diyalog...

a : oğlum nerdesin?? (hafif bi panik havasıyla)
    s.b. : anne alsancaktayız kardeşim de yanımda...
    a : olum basmane karışıkmış oraya gitmeyin...
    s.b. : biliyom anne ordan geliyoruz...
    a : neeee??? (birden panik havası derinleşir.)
    s.b. : bişey yok anne az biber gazı az tazyikli su az da cop ikram etti polis amcalar... iyiyiz yani sıkıntı yok...
    a: (sakinleşme çabaları, geyiğe vurduğumu düşünerek) heh heh.. tmm iyi, baban evde bekliyor, çabuk eve gidin...
    s.b. : tmm anne basmaneye son bi sarj atalım gidiyoruz..
    a : olum delirtme beni alırım ayağımın altına (panik had safhada.)

bu arada babam 10 metre arkamızda tayyipe küfür etmekte...
121 entry daha
hesabın var mı? giriş yap