• doksanlardan sarışın, şinanay, onu alma beni al referanslarını hissettiren fan birkaç yaza yetecek ışığa sahip bir yaz sonu hit'i. mabel matiz'le türkçe pop'un geleceğine…
  • bir şarkıyı ilk dinleyişten sonra ezgisiyle ve götten sallama henüz ezberleyemediğin sözleriyle mırıldanıyorsan eğer o şarkı olmuştur! muazzam! helal mabel aşko! kalp!
  • mabel matiz'in ustalık eserlerinden biri. adam gözümüzün önünde müzikal bir evrim geçirip acayip bir noktaya geldi. çok iyi şarkı, çok iyi klip.
  • işte bu be. ülkede mabel matiz gibi 5-6 eleman daha olsa müzik anlayışımız keko rap peydah olmadan önceki eski güzel günlerine geri dönecek ama işte...
  • her şeyiyle birlikte, her şeyin ötesinde, günümüz türkiyesinde, böylesine kendisi olabilmesi ile büyülüyor beni bu adam (bkz: mabel matiz) klibini defalarca izledim, sıkılamadım, doyamadım.
    klipte mabelin cinsel yönelimine dair esintiler olması da ayrıca hoşuma gitti. eminim; kişilerin yöneliminin, hislerinin farklılığının normal algılanması yönüyle de insanlara olumlu katkısı olacak bu işlerin ve varlığı ile mabelin.
  • biri şu başlığı ayırsın.

mabel matiz'in yeni şarkısı, bakalım geyli meyli neler olacak dedik ve gördük.

ahanda 3 valenin üst üste binmesiyle oluşan 'enteresan' olaylar silsilesi, hoş bir klip, güzel bir şarkı.

teşekkür ederiz mabel matiz. geyli meyli şeylere devam et lütfen. zira bu hayata bu kadar hetero reklamı yetti. kustuk be reis kadın erkek aşkından. hayat azıcık da 'geyli meyli' olsun be. helal olsun sana.
  • sanırım müşahit kelimesinin ilk kez kullanıldığı pop şarkısı. sıla osmanlıca kelime kullanacaksa dizedeki sentaksı örnek alsın. (bkz: afitap)

900'lü hatlar göndermesi şarkının nostaljisine bir sağlam dikiş daha atmış.

--- ara beni ---

mabel knows the truth: 0900 - 888 - 354 - 1

--- boya beni ---

tam yaz şarkısıymış serin serin ama 1 eylül'de (2022) yayınlandı.
  • bu sefer beğenmem belki demiştim ilk tanıtımı gördüğümde ama mükemmel olmuş bu da.

(bkz: karakol (mabel matiz şarkısı)) muhtemelen mabel'in kendisinin bile geçemeyeceği bir zirve ve bence unutulmayacak bir eser oldu ama fan da gerçekten çok hoş bir şarkı olmuş.
    tekrar tekrar bıktırmadan dinlenecek, çok hoş bir şarkı.

farklılığın zenginlik olduğunun yaşayan en önemli örneği mabel matiz sanırım.

edit:
    bak bak lafa bak: bu kadarı nefretin, aşktır...
  • yaptığı her eserden kalite akan mabel matiz'in eğlenceli şarkısı. defalarca dinlemelik.

edit: introsu gel gel sarışınım gel'in aynısı.
  • tek kelimeyle harika !

ben zaten oldum olası mabel matiz'i nazan öncel'e benzetmişimdir. bence kafaları aynı çalışıyor şarkı yazarken de bestelerken de. bu şarkıdan da nedense aynı nakarat tadı aldım. o şarkı da döneminin farklı işlerindendi.

mabel böyle devam ederse gerçekten klipte yazdığı gibi türk popunu yeniden büyük yapabilir *

ayrıca değinmeden geçemeyeceğim klibin sonunda 3 kişi siyah fon önünde robotize dans kısmı da harika. burada da bir kate bush sezdim. hakkında hayırlısı *
hesabın var mı? giriş yap