• biri budur,

diğeri bu.
  • ikisi de kadıköy'de stat yaktırmıştır.
  • fatih terim euro2008 yarı finalini avrupa üçüncülüğü diye yedirebilecek kadar iyi bir pazarlamacı, şenol güneş ise dünya üçüncüsü yaptığı takımdan kovulabilen kendini pazarlamayan biridir. birisinin egosu futbolu ben yarattıma varırken diğeri paralel milli takım yaratılmasını engelleyemez.
  • milli takımlar bazında kanımca şenol güneş daha başarılıyken, klüpler bazında imkanlar dahilinde fatih terim başarılıdır. ancak burada şartlar pek eşit olmadığından ikisi de iyi birer teknik direktör diyebiliriz ancak.

şimdi gelelim hiç bahsedilmemiş olan kısıma;

-şenol güneş 6 kere lig şampiyonluğu yaşamış emekli bir futbolcudur.
    -fatih terim hiç lig şampiyonluğu yaşamamıştır.

bu da bir kıyaslamadan öteye bilgidir, çünkü futbol takım oyunudur.
  • türk futbolunun ortak değerleri denip geri çekilmelidir. dikkat edin kutuplaşmaların çoğu bu siktiğimin platformunda oluyor. ve hatta birlik ve beraberlik anlarında genelde hortlatılıyor. zehirli sinsi fikirler burdan bi virüs gibi yayılıp 10 yaşındaki çocuğa almanya vatandaşlığına geçme hayalleri kurduruyor. şu cehennemde türklerin bulunduğu çukurun başında zebani olmaması olayı cidden doğru. bırakın onlar birbirinin ayağını aşağı çekerler anektodu her daim yaşıyor... ya da yaşattırılıyor...
  • bir serseri ile ogretmeni karsilastirmayin amk.
  • biri yabancı çok fazla diyip ağlamasına rağmen, fatih falan varken roco, mitrovic gibi leş yabancılara milyonlar bayılır.

diğeri yabancı serbest olsun diyip 18 yaşındaki adamları hiç düşünmeden 11'e koyar.
  • kariyer, başarı gibi istatistiklerde aklı başında hiç kimse fatih terim ile değil şenol güneş, bir başka türk teknik direktörü kıyaslayamaz. şahsiyet meselesine gelelim:

ali palabıyık'ın anasına küfür ettiği görüntülerle sabit olan şenol güneş'in basın karşısında ifadesi şöyle olmuştur;
    "ben mi yapmışım? küfür etmedim. ağzımdan bir şeyler çıkmış olabilir. siz uyduruyorsunuz."

fenerli kjaer'in boğazını sıktıktan sonra ise şöyle bir dönüşüm yaşamıştır;
    "orada ben kavga var diye ayırmaya gittim. sıkma yok, nereden gördünüz? ben oradakileri uzaklaştırmaya çalıştım."

bursa ve trabzon'da çalışırken "istanbul'un havası kirli" diyen şenol güneş, beşiktaş ile şampiyon olduğunda "ilk şampiyonluğumu beşiktaş'ta yaşadım" demiştir. "istanbul'un kirli havası" sözünü ise trafiğe bağlamıştır.

kebapçının beni dövdü( heykelini dikeceğiniz herif) diye şikayet ettiği fatih terim'in tutanaklardaki ifadesi şöyle olmuştur;
    "önce yumrukladım, sonra tokatladım."

mersin idman yurdu maçından sonra satılık basından gelen tepkilere ise şöyle cevap vermiştir;
    "evet, ben yaptım. gerekirse gene yaparım! ben buyum. kimse bana neyin yakışıp, yakışmayacağını konuşmasın. nelerin döndüğünü bilecek kadar bu işin içindeyim. geçmişten daha hırslıyım şu anda."

trt'yi basın toplantısından kovmuş, cevap vermemiştir.

ammavelakin beyni yanmış bağzı kişilere göre şenol güneş hem kariyer, hem kişilik olarak fatih terim'den fersah fersah üstündür!
  • başarısızlıktan dolayı milli takımı bırakan vs başarısından dolayı milli takıma çağırılan.
hesabın var mı? giriş yap