1342 entry daha
  • bu siktigimin haberlerini kim pompaliyor anlamiyorum ya. dunyanin bilmem kac yildir en mutlu ulkesiymis. ondan mi intihar, tecavuz, kadina siddette kuzey ulkeleri ilk sirada. cok mutlu olduklarindan galiba. ayrica soyle bir tespitim de var nerdeyse hic gunes gormeyen ulkenin insanlari dunyanin en mutlu insanlari olamazlar.
  • tecavuz sucunun cezasinin, vergi kacirma sucundan daha az oldugu ulke.

hic gunes gormeyen insanin mutlu olur mu olmaz mi bilmiyorum, ancak bir ustteki entryde yazanlar gayet dogru. bu ulkede kadinin hem aile icerisinde hem de sokakta maruz kaldigi siddetin, tacizin haddi hesabi yok. bunu agirlikli olarak yapanlar gocmenler/multeciler degil, direkt olarak finler.

ne yerel ne enternasyonel haber kaynaklarinda buna dair tek kelime bulamazsiniz cunku yarrak gibi hush hush culture icerisinde yasiyorlar.

gormek isteyen bir cuma/cumartesi aksami pub'a, club'a hatta gece sonu mcdonald's'a gitsin de gorsun tacizin ne seviyede oldugunu.
  • vahşi ergen problemi gittikçe kontrolden çıkan ülke. çeteler halinde dolaşıp insanları kıstıriyorlar ve bıçaklı soygun veya darp olayları oluyor.
    toplu taşımada inanılmaz taşkınlıklar oluyor. örneğin ergenler toplanip otobüs metro veya trendeki insanlarin kafasından aşağı bira döküyor veya direkt donunu indirip helikopter yapiyor. bazi durumlarda direkt darp ediyorlar. insanlar çok kibar korkak ve sessiz, göz teması kurmamaya özen göstererek kendilerini korumaya çalışıyorlar. türkiye'de olsa o hareketleri yapanlari oracıkta linç ederler yaptığı helikopteri de koparıp yedirirler.

irlanda'daki durumla birebir aynı, şu videoyu irlanda değil de finlandiya diye izleyin, tam olarak aynısıdır:
    https://youtu.be/wgq9obewdxg?si=ckzwn6dpjtulsxva
  • random bir video koyarak bu ulkede buna benzer vahsi ergen problemi var diyip algi olusturmaya calismak da ne bileyim ancak ruscu isidir herhalde. zaten allah kimseyi ruscu olup da finlandiya da yasamak durumunda birakmasin, guzelim memlekette zihinsel cehennemi yasarsiniz.
  • gazeteler bangır bangır ergen vahşetlerini yazıyor. koskela cinayetini de mi duymadınız?
    15 yıldır yaşadığım ulkeyi bana öğretmeyin isterseniz :) https://poliisi.fi/…rten-vakivaltarikosten-kasvusta
    ergen suçlarındaki istatistiklerde patlama var.
    fincesi olmayanlar translate yapsın bir zahmet :)

"ruscu" kelimesini kullananlar ya pkkli ya da fetocu bu arada. türklerden ruscu veya amerikanci olmaz. sadece küresel çekişmede kimin önde olduğunu görür. öte yandan ruscu olup da burda yaşayan da çok var üzgünüm ahahaah :)) rusca en çok konuşulan dillerden biri bu ülkede. ruslardan nefret edenler için esas zulüm burası çünkü her yer rus burda :) cahilliğinizde sınır yok resmen.

en yakın 2 arkadaşımın rus olduğu ve kendileriyle gurur duyarak beraber çalıştığım ülkedir.
  • isveçlilerin feribotla gidip valizlerini booze ile doldurup, şöyle bir tur atıp döndüğü tatlış kuzey ülkesi.

tecavüz bilmem ne rekor kırıyormuş da nasıl en mutlu ülke imiş. bu salaklara istatistik ve kritik düşünme konusunda yüksek öğretimde alamayacakları düzeyde ders verirdim ama yormayacam kendini. kendi boklarının kokusuna o kadar alışmışlar ki beyin kıvrımları bu kokuyu algılamadığı gibi düşünme yetilerini de etkiliyor. tabii öyle bir yetiye herhangi bir önemlerinde nail olup olmadıkları da belli değil.
  • orada yaşayıp mutlu olmayanlar ile yer değiştirebiliriz.

dünyanın yaşanılabilir ülkeleri arasında ilk sıralarda bulunan ülkeyi beğenmiyorlar.

neymiş efendim suç oranı fazlaymış.

istanbul ya da adana adliyesini bilmesek ya da ölümlü trafik kazalarına karışıp elini kolunu sallayarak gidenleri bilmesek heeeee la diyeceğiz.

editleme: an itibariyle haberlerde denk geldim.

neandertalin biri bir kız çocuğu önünde yürüdü diye kızı tekme tokat dövdü.

bunu finlandiya da yapsa ne olur he ne olur !!!
  • '"ruscu" kelimesini kullananlar ya pkkli ya da fetocu bu arada. türklerden ruscu veya amerikanci olmaz. sadece küresel çekişmede kimin önde olduğunu görür.'

baran 17 yasinda, buyuk resim kursunu basariyla bitirmis.

yle'ye turkiye aleyhtari haberinde duzeltme talebi gonderen ben, feto artiklarini itin gotune sokan ben. savastan ve askerlikten kacan ruslarin sigindigi finlandiya hakkinda algi kasan ruscu sen.

isine gelmeyince, is arkadaslarina da boyle ithamlar yapabiliyor musun bir anlatsana :)
  • finlandiya'da hic yasamadim ama haziran'da gezi amacli gitmistim. sadece helsinki'ye gittik ve sehrin duzenine bayildik. sehir ankara hayalimdeki sehir olsaydi nasil olurdunun cevabi olarak yapilmis adeta. haziran'da bile hava hayvan gibi soguk oldugu icin burda yasayan insanlara biraz olsun uzuldum. ama yine de dunyanin en mutlu ulkesi olarak geciyorsa demek ki bir seyleri dogru yapiyorlarmis arkadas.

neyse, yasayanlar tabi ki vatandasini daha iyi bilir. benim gordugum kadariyla kizlari asiri guzeller. germen ve iskandinavlardan farkli olarak oldukca bakimliydilar da. sanirim rus etkisi var bu noktada da. insanlari ile fazla muhatap olmadim ama kizlarin guzelligi aklimda kalmis.
  • onu bunu bilmem kadınları tanrıçadan hallicedir baba!
22 entry daha
hesabın var mı? giriş yap