• yalnızca yercekimi etkisi altında kalarak hareket eden nesnenin kniematic dilindeki durumunu anlatan ingilizce ibare..
  • ozellikle yuk gemilerinde kicta bulunan emniyet kabini.geminin batma tehlikesiyle karsilasmasi durumunda murettebat bu bolmede yerini aliyor ve kabin denize atiliyor.yapisi sayesinde daima duz duruyor.icinde yiyecek icecek stogu var.
  • in flames'in dinlerken bağıra bağıra eşlik edildiğinde bünyede sakinleştirici etkisi yarattığı şarkılardan biri ama yine de halk içinde dinlerken eşlik etmemekte fayda var gayet garip bakıyorlar yüzünüze
  • in flames'in felaket underrated parcalarindan bir tanesi.
    sozleriyle ve melodisiyle insana tecavuz eder, bundan da zevk aldirir.
  • en enfesinden bir william golding romanı. tipik bir bildungsroman örneğidir.

buradan binlerce kilometre ötede bir sahafda rasgele ortadan bir sayfasını açmamla beni direk avucuna aldı bu kitap. lord of the flies bu kadar etkilememişti belki beni.

bu da en aklımda kalan satır:

"to communicate is our passion and our despair."
  • liseli bir ergen iken ezberlediğim in flames şarkısı. bildiğin kağıda falan yazıp ezberlemiştim. sanırım hayatımda ezberlediğim tek şarkıdır. yıllar sonra tekrar dinledim de, bi duygulandım. buradaki videodan şarkıyı dinleyip, klibini izleyip, türkçe çevirisine ulaşabilirsiniz.
  • jesse cook'un albumu.. ayni zamanda albumun dörduncu parcasinin adi. albumun parcalari sirasiyla;
    1-switchback
    2-air
    3-virtue
    4-free fall
    5-paloma
    6-incantation
    7-all that remains
    8-on walks the night
    9-querodo amigo
    10-viva
    11-fall at your feet
  • lish'in 2005 yılında com.pact records'tan çıkardığı progressive psytrance albümdür.. beni benden alan ise albümün kendisi değil kapağı*dır..

tracklist:

1 sea side hills (9:18)
    2 outsiders (8:15)
    3 sunday muse (7:39)
    4 life stream (7:41)
    5 on the edge (8:56)
    6 time (6:59)
    7 fresh (7:30)
    8 blue (5:00)
    9 slow me away (remix) (8:57)

enfes albüm kapağı için tıklayınız.
  • ankara uskup caddesinde(eski ismiyle çevre sokak) bulunan november pub'da cumartesi akşamlarını hem günümüzün pop-rock parçalarının bluescoverlarıyla, hem geçmiş zamandan gelen kült şarkıların blues coverlarıyla, hem de cover falan olmaksızın has be has blues parçaları ve olağanüstü sahne performanslarının yanı sıra, tüm mekanı saran $en enerjileriyle $ukela kılan, dört kişiden oluşan, program sonunda grup elemanları tanıtılırken çıkan bağırış sebebiyle gidip tanıştığım gitaristleri (bkz: evren tüfekçioğlu) dışında isimlerini bilmediğim ama november pub'ı cumartesi akşamları mesken tutmaya nolursa olsun yol açacak grubun adı.

free fall bu olsa gerek...
hesabın var mı? giriş yap