4512 entry daha
  • yeni bölümü şu anda sikimde olmayan dizi. joffrey'i gerçek hayatta yaşayan bir halkız biz.
  • --- spoiler ---
    --- spoiler dedim karışmam ---
    --- spoiler sezon3 bölüm9 hafif de kitaptan ---

red wedding'in daha büyük çapta gösterilmesini beklerdim bu bölümde, sanki aile arasında nişan takarken bir taraf cinnet getirdi gibi olmuş. yani kuzeydeki diğer ailelerden insanların da öldürüldüğünün gösterilmesini beklerdim, zira ileride buna vurgu yapılıyor.

robb'un karısının ölmesi hatırladığım kadarıyla kitaplarda yoktu. sanırım ektradan ekledik bu volantisli ablayı bi bok yedik dediler öldürdüler kızı. ama hatırladığım kadarıyla kitapta kız hamile olarak ailesinin yanına dönüyordu. ayrıca robb ve caityln'in ölüm sahneleri güzel kotarılmış. alakalı olarak (bkz: lady stoneheart)

edmure harbiden amcanın dediği gibi salaksın ama kaptın güzel kızı.

--- spoiler sezon3 bölüm9 hafif de kitaptan ---
    --- spoiler dedim karışmam ---
    --- spoiler ---
  • yolda gördüğüm 13 yaşındaki bi bebeyi durdurup, "denize joffrey mi düşse kurtarırsin, yoksa tayyip mi?" diye sordum, çocuk ağlaya ağlaya kaçtı amk!

tanım: devrim yorgunu bünyelere "la böyle bi dizi vardı de mi?" diye sordurtan, pazartesinin gelmesi ile kendini uzak diyarlardan gelmiş bir dost gibi hatırlatan dizidir. valla, yukardaki bi arkadaşın da dediği gibi bir hafta ara verdiler, ülkenin gençliği az daha devrim yapıp komünizmi getiriyordu ülkeye, iki hafta sonra verecekleri bir yıllık aradan sonra dördüncü sezon başladığında çankaya'da daenerys targaryen oturuyor, ülkeyi de tyrion lannister yönetiyor olursa şaşırmayın derim! ejderhalar gezi parkında yatıp kalkıyor, westeros'un güzel memeli uruspuları orda burda sana bana veriyor... öhöm öhöm tamam burda kestim...
  • olacakları bilmeme rağmen, son bölümü izlerken üzüldüm.

--- spoiler ---

kapıların kapandığı sahneyi takiben robb'un kafeste mahpus direwolf'unu göstermeleri anlamlı olmuş. catelyn'in, oyunculuk süper. gururlu görümceyi de, "burda neler dönüyor ulan" tedirginliğini de mükemmel oynamış.

3 kişiyle şehrin alınması saçmalık. khaleesi biraz erkek olsun ve hile hurda yapmadan adam gibi savaşsın.

stark'ların sürekli gaza gelip intikam yeminleri edip sonra da hiçbir şey yapamamaları çok kötü. umudumuz aryaspor'da; show them how it feels to lose what they love. ama onun süper lig'e çıkmasına daha çok var.

--- spoiler ---
  • eşekherif, bu haftaki alt yazısında direnişe destek verecektir.
  • 3. sezonun 9. bölümüyle yürekleri parçalamıştır.

--- spoiler ---

uyarısız spoiler veren gerizekalılar yüzünden zaten robb'un öleceğini biliyordum, ama en adice oluş biçimi gerçekten yüreğimi dağladı.

rip catelyn tully, blackfish tully, edmure tully, robb stark.

edit: öldü sandığımız bazı karakterler ölmemiş bu arada.

zalımsın george! hem de çok zalımsın!!!!

--- spoiler ---
  • --- s3ep9 spoiler ---

robb stark'dan pek haz etmeyen beni bile üzmüş bir bölüm olmuştur... yatacak yerin yok walder frey! ama robb'a da kızıyorum, kim dedi sana kuzeyi bağımsız ilan edip diyarı böl diye... .s .s .s (bkz: robb stark'ın vatan haini olması)

en çok da grey wind'e üzüldüm, o en son arya stark'a bakışları beni resmen bitirmiştir... :(

--- s3ep9 spoiler ---
  • tywin lannister 3.sezon 9. bölümle sezon boyu hazırlıklarını yaptığı işlemi tamamlamıştır.

--- spoiler ---

red wedding'in atmosferini yansıtamamış diye bik bik ötenlere sesleniyorum. lan ne bekliyordunuz bir sezon mu ayırsınlar bu evente. adamlar bir bölüm ayırmışlar bence ancak bundan bir tık daha iyisi yapılabilirdi. o kafaya girmek istiyorsanız kitabı okuyacaksınız.

diziyi bırakabileceğinizi düşünmüyorum, papaza kızıp oruç bouzyorsunuz anasını satayım.

--- spoiler ---
  • alt yazı ile izleyecek arkadaşlar bugün eşekherif'in desteği ile duygulanacaklar.

büyüksün eşekherif. eline yüreğine sağlık.

--- spoiler ---

yandaş medya sussun,
    biz her yerden sesimizi duyuracağız.

bugün, 3 haziran 2013.
    türkiye günlerdir ayakta.

günlerdir bitmek bilmeyen
    bir zulme karşı çıkıyoruz.

günlerdir acı çekiyoruz,
    günlerdir direniyoruz.

kimseyi düşürmek
    gibi bir derdimiz yok.

sesimiz duyulsun istiyoruz.