• primevideo da görünce bitch please havalarina bürünüyorum. hayir engelde atamiyorum nasil bir dayatma ise..bir bölümünü bile izlemek dursun adını gördüğüm yerde uyuz olduğum dizidir.

o ejderhaları skyrim'deki dovahkiin karakteri gibi bir bir katletmek vardı amk sonra bak bakalım ortada ne taht ne akgezen nede prensmidir her ne sikimse kalıyor mu*
  • son sezonunda onlarca teori videosu izleyip, her yeni bölüm geldiğinde sabahın köründe kalkıp izlerdim. dizinin son sezonundan youtube videoları bir kere daha karşıma çıktı ve ben tekrar izledim. vicdanınız rahat mı eyy senaristler, senelerin emeğini tek sezonda sıçıp batırdınız. allahım hatırladıkça sinirleniyorum.
  • asoiaf çok büyük bir evren. dizide yarım kalan, anlaşılmayan, ortaya atılıp devamı gelmeyen çok çok olay, hikaye karakter var. tabi bu koca evren bir diziye sığmaz. daha önümüzdeki uzun yıllar bol bol (umarım hbo eliyle) yapım izleriz asoiaf a dair. dolayısıyla dostlar eğer evreni seviyorsanız kitapları okuyun. dizi çok yetersiz her yönüyle olayları anlamak için.

valar morghulis
  • bu evrende uçkur meraklısı bir ayağı çukurda krallar kendi sadık adamlarına güvenmeyip, ölene kadar bir şey söylemeyip tam hık mık diye ölürken kendinden sonra gelecek taht varisini söylemeye çalıştıkları için bu olaylar çıkıyor hep. söylesene, varisim bu desene. ya da ben bunların ne halt yediğini biliyorum da uçkur merakımdan ses çıkaramadığım için bunlar tepeme çıktı desene. hık mık ederken bile ismini söylemeyip şifreli şifreli varisi anlatmaya çalışıyorlar. ne hikmetse ölürken yanlarında söylediklerine şahit olacak eli yüzü düzgün bir tane de insan evladı olmuyor. sonra vay efendim 7 krallık niye bölündü, ışık getiren kimdi. öyle gözün açık gidersin işte, bir de kralım diye iş yaptım sanıyor. hayır bir de eli yüzü düzgün, işinde gücünde insanlar neden daha iyi lider olabilecek birinin peşinden gitmeyip bu karaktersizlere sadakat gösteriyor, onu da anlamıyorum. o yüzden night king. işbu entry tüm evrenden bahsetmektedir, sadece game of thrones dizisinden değil.
  • iki haftada bitirdiğim dizi. iron throne'a ben çıksam bu kadar şaşırmazdım.
  • ''tell lord tywin winter is coming for him. 20.000 northerners marching south to find out if he really does shit gold."
  • (bkz: #162907665)
    lan! grrm denen saygısız şişko oç parayi bulunca seriyi birakti! napiyim sonu olmayan kitabi bi tarafima mi sokayim? serefsiz pezevenk!
    tanim: iyi ya da kötü bir sekilde bir sonuca bağlanmış dizi!
  • yapılmış en "gerçekçi" fantastik yapımlardan birisi. aşağıya diziyle ilgili youtube'daki çok beğendiğim müzikleri bırakıyorum.

en başta tabiki light of seven:
    şu

yine light of seven ama çalışırken güzel giden versiyonu:
    şu

çalışma demişken:
    şu

winterfell'de çalışmak için:
    şu

nightking ile çalışmak için:
    şu

lannisters:
    şu

bizimkiler şöyle güzel bir şey yapmış zamanında, güzel anlar için belki:
    şu

en sevilenlerden tabii florence eklememek olmaz:
    şu

bu az kalsın davy jones suite olacakmış kıl payı dönmüş:
    şu

yeni düştü bu da harika bir versiyon:
    şu

üzüldük, öldük bittik ve tükendik:
    burası

son olarak, you're my queen diyoruz:
    şu
  • en iyi fantastik dizi olmasının yanında, dallanıp budaklanan labirent gibi bir hikayeye sahip, karakterlerin sürekli öldüğü ve bu da kendisini daha etkileyici yapan, 5. sezondan sonra bozmuş ancak yine de harika dizi.
  • bu ara yine yeniden (muhtemelen 13. defa) lore videolarını izlediğim evrenin dizi yapımı.

kurgu inanılmaz güzel ve detaylı. aegon'un westeros'a gelişi, sonrasında yaşanan isyanlar, dinler, şehirler, haneler... hepsini masal gibi dinlemek had safhada keyifli.

ha bunun devamında, yatacak yerin yok lan şişko. yıllarca ilmek ilmek işlediğin şu evreni zaten dünyalığını yedi ceddini doyuracak paranı kazandıktan sonra hala o çapsız iki tane gerizekalı dumb&dumber ikilisine yedirdin. şimdi de paranın keyfini sürmekten kitaplara odaklanamıyorsun. yemin ederim hayatta bu kadar aşk/nefret ilişkisi beslediğim başka bir insan olmadı. maddi manevi gücüm olsa bu herifi zindana koyar gönder 16 saat kitap yazdırırım.
hesabın var mı? giriş yap