• kesinlikle açıklayamadığım olaydır. akşamın ilerleyen saatlerinde özellikle hol bölgesinde sıklıkla duyulan sestir. arkadaş içinden çıkamıyorum! üst katta oturanların çocuğu yok. koca adamla kadın oturup kuyu ya da üçgen oynayamayacağına göre en sonunda "noluyo lan?" dedim. araştırmacı gazeteci kimliğimle etrafıma sorup soruşturdum, bundan muzdarip başkaları da var mı diye. bir kaç arkadaş benzer sesler duymuş ama hiç kimse bunun üzerine kafa yormamış. düşündüm düşündüm ben de bir şey bulamadım. anca rizeli müteahhitlerin eksik koydukları demir yerine betona misket karıştırıyor olmalarıyla açıklayabiliyorum.
  • basligi okuyunca resmen tirstim, cunku bu misket yuvarlama sesinin sadece benim ust komsuma ait oldugunu dusunuyordum. gece gece once bir tak diye ses duyarsiniz, sonra o dusen minik top * seke seke yuvarlanmaya devam eder. anlam veremedigim, ama yalniz olmadigima da sevindigim, apartmanda duyulan ilginc seslerden biridir.
  • benim de sık duyduğum ama üst komşumuzun küçük çocuğu olduğu için daha önce kafa yormadığım ses.

yalnız başlığı okuyunca ufaktan tırsmadım değil. bu ses sadece yuvarlanma sesi değil önce düşüyor sonra yuvarlanıyor. "takk prrrrrrrrrrrrrrrrr..." diye gelen bir ses.
    neyse komşunun çocuğudur komşunun çocuğu.
  • özellikle çok sıcaklarda ve soğuklarda (geceleri) ortaya çıkan durumdur, bir inşaat mühendisi yardımı ile anlaşılabilir..
  • madeni para sesidir bu.
    alt komşu gelip ırzıma geçecek bir gün.ne zaman pantolonu asacak olsam,paralar yerle bütünleşiyor gecenin üçünde şakur şukur ses çıkıyor.adam iyi sabırlı çıktı vallahi.
  • benim de öğrenci yurdunda sürekli duyduğum ses, ne olduğu konusunda bir fikrim yok.
  • çatı katında bile olsam beni takip edeceğine inandığım, sabahın erken saatlerinde kuşların misket oynamayı çözdüğüne kanaat getirdiğim..gaipten sesler..
  • korkacak bir şey yok. büyük ihtimalle tamamen kendi kafanızda yarattığınız bir sanrıdır.
    (bkz: şizofreni)
  • üst kat boş çatı katı ise tırstırma hadisesinde çığır açan sestir.***
  • şahsımı da mağdur eden sestir. paranormal bişiler çıkacak sonunda arkasından tırsıyorum.
hesabın var mı? giriş yap