• "yaşantımda bazı kurallarım var. birincisi; devletin söylediği hiç bir şeye inanmam!"
    sözünün sahibi.
  • amerika'nın en komik simalarından biri idi zamanında.ateist ve muhalif kişiliği gösterilerinin temelini oluştururdu rahmetlinin,çok güldürürdü beni.
  • on emir'den biri olan "komşunun eşyasına imrenmeyeceksin" maddesini "iyi ama ekonomi zaten bu şekilde işliyor" şeklinde çürütmeye çalışan müthiş insan. ölmeden önce kendisini tanımamış olmak en büyük pişmanlıklarım arasında. lanet olsun.
  • "çocuklarınızı abartıyorsunuz, kutsallaştırıyorsunuz. bu onlara zarar veriyor" diyerek türk annelerine mesaj göndermiş aşmış insan.
  • gece gündüz dua ederim türkiye'de biri çıksın şu adam gibi stand up 'ını sergileyebilsin diye.

tanım: komik olmayan ama ağlatarak güldürebilecek (bkz: sosyal eleştirmen) (bkz: satirist)
  • "eğer hepimiz bir yıldızın merkezinden geldiysek, her birimizin atomları da o yıldızın merkezinden gelmiş demektir... o halde hepimiz aynı şeyiz. bir kola makinası veya bir izmarit de, o yıldızın atomlarından yapılmıştır. hepsi de sizin ve benim gibi binlerce kez dönüşüme uğramıştır. bu yüzden, o dışarıdaki şey benim. peki o zaman bunda korkulacak ne var? aradığımız teselli nedir? hiçbir şey...korkacak bir şey yok çünkü, her şey biziz."
  • tatlı su komedyeni değildir. diğer bir çoğunun aksine.
  • "trying to be happy by accumulating possessions is like trying to satisfy hunger by taping sandwiches all over your body." diyen güzel insan.
  • 'the american dream...because you have to be asleep to believe it' demiş über insan. bu abimiz her ne kadar stand up'çı/komedyen gibi görünse de, bence 90'ların en taşşaklı filozoflarından birisidir.
  • sadece sıradan bir komedyen değil, aynı zamanda bir modern dünya filozofu olduğunu düşündüğüm büyük usta.
hesabın var mı? giriş yap