• bu aralar yaptığı saçma sapan çıkışlarla beni sinirlendiren aktör. önce alec baldwin olayında "ben her zaman silahımı kontrol ederim" dedi. bir allahın kulu da çıkıp kardeş tamam edersin de sen sadece bakarak dummy mermi ve gerçek mermi arasındaki farkı anlayabilir misin diye sormadı. (dummy'den kastım kozmetik amaçla kullanılan ve içinde barut olmayan mermiler. kurusıkı mermilerin çekirdeği olmadığından aradaki fark bakarak anlaşılır.)
    sonra çıkıp bir havayolu şirketinden 35 milyon dolarlık teklif geldi. eşime sordum "müttefik de olsa bazen şüpheli hamleler yapan bir ülkenin reklamında oynama" dedi diye reddettim çıkışını yaptı. söz konusu thy ise morgan freeman, ridley scott gibi ünlüler çıkıp * demedi.
    söz konusu şirket thy olmasa bile yine bir allahın kulu "kardeş madem çok ilkelisin, köle işçi/çocuk işçi çalıştırma, sendika karşıtı kampanyalar yürütme, yasadışı fiyat ayarlama, fildişi sahilleri ve gana gibi ülkelerin ormanlarını %90 oranında talan edip yerine kakao ağacı diktirme ve en önemlisi anne sütü yerine kıytırık baby formula ürününü dayatıp milyonlarca bebeğin ölümüne yol açma gibi bazı -şüpheli hamleler- yapan bir şirketin reklamında niye oynuyorsun" diye de sormadı.
    ben soruyorum o zaman george, sen bu aralar neden böylesin?
  • bundan yaklaşık 10 yıl önce, hostes olan kuzenim ve arkadaşı los angeles'ta, pilotlarının kendilerine tavsiye ettiği bir restoranı aramaktadırlar. bir süre arayıp bulamadıktan sonra etraftan yardım almaya karar verip yanlarından geçen bir adama sorarlar. adam aradıkları restoranın nerede olduğunu bildiğini ve isterlerse kendilerine restorana kadar eşlik edebileceğini söyler ve restorana doğru yürümeye başlarlar. birkaç dakika süren yürüyüşün ardından restorana ulaşırlar. kapıdan içeri girdiklerinde restorandaki herkes kuzenime ve arkadaşına bakmaktadır. o sırada, kendilerine restorana kadar eşlik eden adam afiyet olsun deyip yanlarından ayrılır.

kuzenimin yanına gelen garsonlar kendilerine özel bir masa ayırdıklarını söylerler. kuzenim ve arkadaşı gördükleri ilgiye anlam veremezler ve diğer masalardaki insanlar sık sık gözlerini dikip bakmaya devam etmektedirler. nedenini anlayamadıkları bu ilgi eşliğinde 2 saat süren yemeğin ardından kuzenim hesabı ister, ancak garson hesaplarının ödendiğini söyler ve masaya ufak bir kart bırakır. kuzenim ve arkadaşının şaşkınlığı tavan yapmıştır ancak hala daha yaşadıklarına bir anlam verememektedirler. o sırada kuzenimin gözü garsonun masaya bıraktığı karta takılır.

kartı eline aldığında üstünde şu notun yazılı olduğunu görür:

--------------------------------------
    "hope you enjoyed your meal"

-george
    --------------------------------------

o anda yaşadıkları son 3 saat gözlerinin önünden flashback gibi akar. kendilerine restorana kadar eşlik eden, tanıyamadıkları o şapkalı, kirli sakallı, salaş giyimli adam george clooney'nin ta kendisidir. kuzenim ve arkadaşının kendisini tanımamış olmaları hoşuna gitmiş ve kendilerine böyle bir jest yapmayı uygun görmüştür. restorandaki insanların gözlerini dikip bakmaları ve garsonların aşırı ilgisi de bu yüzdendir.

kuzenim ve arkadaşı aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala olayın etkisinden kurtulamamış olmakla beraber, olayı her hatırladıklarında o günkü dangalakları yüzünden kafalarını duvarlara vurmaktadırlar.

yani gerçekten de göründüğü kadar mütevazi bir insandır george clooney. kırmızı halıda güvenlik çadırı yerine hayranların bulunduğu kısmı tercih ederken sonuna kadar samimidir. muhteşemdir muhteşem.
  • vampir olayım parcala beni demenize neden olabilecek hoş bir şahsiyet.
    (bkz: from dusk till dawn)
    ayrıca sözlüğün ilk on başlığından biri..
  • bbc radio 4'de bugün yayınlanan 'desert island discs' programında,

"ıssız adaya giderken yanıma tolstoy'un 'savaş ve barış'ını alırdım, çünkü çok kalın bir kitap ve adada tuvalet kağıdı olmayabilir"

diyen şahıs. ben sana ne diyeyim be adam...
  • gözaltı fotoğraflarının bir film setinden olduğunu zannettiğim aktör. yahu herif ciddi ciddi gözaltına alınıyor, orada bile karizmatik. herif barney stinson mübarek.

ayrıca, inandığı değerleri savunmasını da bilmiş, gözümde on puan daha yükselmiştir.
  • sonunda hayrunnisasina kavusmustur.allah mutlu etsin
  • bugün tutuklanarak yaptığı protesto gösterisinin tüm dünyada haber olmasını sağlamış ve tüm dikkatleri sudan'a çekmeyi başarmış. çok zekice düşünülmüş bir plan.
    kendi ülkesinden binlerce km uzakta kimsenin iplemediği insanların acılarına ortak olması, onlar için bi'şeyler yapmaya çalışması, gerçekten alkışı hak ediyor.
  • nicolas cage ve john travolta'dan sonra tarih öncesi bir fotoğrafı yayınlanan ve ölümsüz olduğundan şüphelenilen aktör.

cage ve travolta: http://gss.gs/nl

clooney: http://gss.gs/cx
  • bu adam yakışıklılık olarak kesinlikle brad pitt in yanına yaklaşamaz lakin başka bir şey var hugh jackman da aynı bu şekilde. acayip bir kendine güven, acayip bir rahatlık yani sen ben gibi değil adamların tavırları.

sıtar ışığı denilen şey, böyle bişey olsa gerek.
  • abdullah gul'un daha yakisiklisi.
hesabın var mı? giriş yap