aynı isimde "gibi" başlığı da var
17722 entry daha
  • s05e07

--- spoiler ---

ilkkan: yılmaz, yılmaz, beyaz havlu vardı mecbur getirdim.

--- spoiler ---

buna birçok kişi belki gülmeyecek ama ilkkan'ın söyleyiş tarzı ve çok ciddi bir ortam içinde bunu söylemesi beni gece gece kahkahalara boğdu.
  • son bölüm güzel fakat çok kısaydı, sonunu getirememisler gibiydi. climax yok, bazı yerler güldürdü ama öyle aşırı komik espriler yoktu. yine de 5. sezon gayet tatmin edici ilerliyor bana göre.
  • 5. sezon leopar ve... bölümünde eksik birşeyler var.oldu bittiye getirecek bir ekip değil.sanki gg olmaktan çekinip bölümü kısaltmışlar gibi geldi bana.

e:bölüm düşer düşmez hemen izledim tam yüklenmemiş olabilir.
  • leopar ve bölümü komik sahneler ve abzürtlük içeriyor olsa da konu bütünlüğü ve hikayesi açısından bu sezon diğer bölümlerin biraz gerisinde kalmıştı bana göre. çok daha farklı evrilip daha ilginç bir şekilde de bitebilirdi, sonu pek tatmin etmedi doğrusu.
  • --- spoiler ---

bir sonraki vuruluşunda doğru hastaneye.
    --- spoiler ---
  • leopar bölümünde bi olmamışlık var. leopar'ın bakıcısı +60 yaşlarında bi dayı ve geceleri rahatsız gibi ney çalıyo düşününce absürt ve komik karakter ama uygulama kısmında sıkıntı var. doğru düzgün bi diyaloğu yok ve bölüm ani bi şekilde bitiyor. sami babanın akıbeti ne oldu, derdi neymiş vs. sorulara cevap verilip bitse daha iyi olurdu.
  • aga

yılmaz'ın dolayısıyla ilkkan'ın nazmi bey'e 35 bin tl artı 10 bin faiz 45 bin tl borcu var.

nazmi bey'in kadir'e 50 bin tl borcu var.

kadir'in faaliyete geçirmediği işler için ilkkan'a 11 bin tl borcu var.

finalde nazmi bey kadir'e 5 bin tl veriyor. kalan 45 bin tl borcu karşılığında ilkkan kadir'e çalışıyor.

fakat kadir 11 bin tl borcunu ilkkan'a ödemiyor. üstüne ilkkan dayak yiyip hastanelik oluyor. ikinci sınıf bir oto galeride yargılanıp rezil oluyor.

aslında ilkkan'ın kadir için 34 bin tl'lik çalışması gerekiyor. asgari ücret'ten hesaplarsak 2 ay. gerizakalı ilkkan.
  • leopar bölümü gibi ortalamasinin biraz altinda kalsa da şaka bosforus gibi bir berbat bir bolum degildi, yer yer komik sahneler vardi. her bolumde kahir gibi efsane bir şov izlemek mumkun olamayacagini kabullenmek lazim.
  • (bkz: sidik yarıştırır gibi gibi bölümlerini yarıştırmak)

bu gibi kitlesi neden boyle lan. sabahtan akşama yok yalvac cok iyiydi badanacı siker sako attırr babanne seven maldır. 20 bin entrinin yarısı boyle olum kimse kimsenin hangi bolumu daha cok yada az sevdiğini merak etmiyor amk neden kendinizi bu kadar yoruyorsunuz
  • --- spoiler ---
    gecenin bi yarısı düşmanları tarafından vurulan rapçi arkadaşının hayatını ameliyat etmek suretiyle kurtarmak,

can borcumu ödüyorum ayağına ondan hediye olarak bir adet leopar ve dünyanın en gamsız bakıcısını himayene almak, hayvana müşteri çıkmayınca doğaya salmak...
    --- spoiler ---

peki ya yılmaz'ın, ameliyat sırasında götünde ayı bağırırken mermiyi çıkardıktan sonra, sırf doktorlar gibi gururla merminin metal kaba düşme sesi anını yaşamak istediği için, ersoy'dan plastik leğen yerine metal kap istemesi?

spoiler

(bkz: aksiyon filmlerindeki kurşun çıkarma sahneleri)

yok eritirmiş de yok bilmem ne. la bi git!
807 entry daha
hesabın var mı? giriş yap