167 entry daha
  • yakın zamanda çıkacakları sahnede o efsane gipsy kings'ten tonino baliardo dışında kimsenin olmayacağını gidecek olanlara söylemiş olayım. ben yedikule hisarındaki etkinlikte sonuna kadar nicolas reyes'i beklemiştim. evet nico reis olsa çok daha güzel olurdu ama yine de oldukça keyifli geçmişti ve güzel müzik yapılmıştı sahnede.

tanıtım ve haberlerde sahnede yer almayacak nicolas reyes'in fotoğraflarının kullanılması iyi niyetli bir taktik değil. baliardo tüm yeğenlerini toplamış yeni bir grup kurmuş. bir efsane olduğu için buna hakkı var ama izlenecek grubun kesinlikle gipsy kings olmayacağını bilerek gitmelisiniz. çocukluğumdan bu yana sıkılmadan dinledim, dinliyorum da şarkılarını, bu adamlar yüzünden ispanyolca bile öğrendim ama türkiye'da yapılacak bu etkinliklerin gipsy kings etiketiyle yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum.

girdiyi sonlandırmadan şöyle bir baktım, bu yaz gipsy kings featuring tonino baliardo ve gipsy kings feat nicolas reyes şeklinde farklı etkinlikler var. demek ki aralarında bir şeyler var. bir de bizim ülkede çok güzel tezgah açmışlar, baya sık çıkacaklarmış.

özetle, mevcut metallica gibi keşke tüm gipsy efsaneleri birlikte müzik yapsaydı da dinlesek, izleseydik. çok çok sevenleri tabi ki ayrı ayrı olsa da dinler, keyif alır. ama etkinliği düzenleyen firmaların iyi niyetli olmayan pazarlama taktiklerine karşı da uyanık olmak gerekiyor.
  • hayatım boyunca en istikrarlı olarak fanı olduğum gruptur , ünv yıllarında canlı da dinlemiştim çok keyifliydi
  • (#164429388) kismen hakli kismen haksiz entry. su anda calanlar gipsy kings`in ilk ciktigi üyeleri degil, ya aile buyudu bölünmek zorunda kaldilar ya da aralarinda baska meyzu var.

ancak daha önce toni baliardo ve ekibini en önden canli dinlemis, kulislerine girmis, caldiklari gitari elime alip onlar izlerken bulerias calmis birisi olarak gidip dinleyeceginiz sey tam olarak da gipsy kings. ben herhangi bir konserde bu kadar enerji doldugumu hatirlamiyorum. hic gipsy kings dinlememis olsaniz bile en az 5-6 sarkisini aa ben bunu biliyorum diyeceginize eminim.

hepsi tam anlamiyla sahnede de sahne arkasinda da cingene. cogu tek kelime ingilizce bilmiyor. son olarak adamlara pena, kapo, aski gibi ani olarak hediye edebileceginiz herhangi bir sey var mi diye sordugumda adamlar sadece elimiz var cevabini vermislerdi :) gidin dinleyin keyfini cikarin, ha toni ha reyes :)
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap