• tek bir içerik etrafında hazırlanan sitelerden çok made for adsense adı verilen bol keywordlü sitelerin başardığı olay.

türkiyede clicklere ödenen paralar yerlerde sürünse de uluslararası pazarda özellikle niche ve kaliteli bilgi sunan sitelerin kolaylıkla yaptığı bir olaydır adsense'den para kazanmak.kimi kelimeler için tıklama başına 25-30$'a kadar çıkan gelirler mümkündür.
  • günlük ortalama 3000-4000 tekil hitli bir site sahibi olarak ayda 25$ kazanmaktir diyebilirim.. hatta dedim bile..
  • kullanicinin google'da arama yapip sag framede cikan linke tiklamasinin reklam verene maliyeti en son 5 cent'ti. ancak yapilan islem sitenizin "click through rate" ve benzeri formulasyonlarla bu birim maliyeti yerine gore dusurmekte yerine gore de artirmakta*. ne kadar cok hit alinirsa, verilen reklam listenin o kadar yukarisina cikiyor ve hit basina odenen 5 cent karsilinda google'dan elde edilen gelir o kadar artiyor*.
  • özgün bir içeriğiniz ve çoğunluğunu google'dan gelen ziyaretçilerin oluşturduğu elle tutulur bir hitiniz varsa mümkün olan imkan. tabi reklam yerleşimi, renkleri, siteye uyumu ve içeriğinize reklam verenlerin rekabet ortamının bulunması da önemli unsurlardır.
  • şahsen tecrübe etmedim, ama google adsense'ten gelir elde etmek için yapılmış bir sitenin reklamını google adwords ile yayınlamak suretiyle de para kazanılabildiğini söyleyenler yok değil. (bkz: arbitraj)
  • ayda bir milyon dalır kazanan yabancı sitelerin (bkz: mashable) başarı hikayelerini duyupta gaza gelen gözünü para bürümüş, hırslı ama parasız canım türkiye gençliğinin başvurduğu zalım internetten para kazanma yöntemi
  • hayatini bu sekilde kazanip istanbul'da bir ev, assos'ta bir zeytinlik alan arkadasim var.

isi bilirseniz mumkun.
  • bu konuda dolandırılanlar var. biride benim. google dan aradıklarını söyleyen firmaları iyice araştırın. mail yollamalarını talep edin. google 'ın hiçbir partneri google uzantılı mail kullanamıyor. gerçek google çalışanları ise sadece google.com uzantılı mailleri kullanabiliyorlar.
  • 3 yildir ayda bir iki blog yaziyorum. bugun haber geldi paranizi cekebilirsiniz diye. 3 yildir hesabimda biriken para 198 turk lirasi. 200 bile degil lan. neyse azimli arkadaslar daha iyi paralar kazanabilir diye tahmin etmekteyim. blogumdaki reklamlara tiklayip daha cok para kazanmami saglamak isteyen arkadaslar varsa yesillendirsin, blogumun adresini yazayim :p :p

edit: tiklamak isteyen ne cok kisi oldu, ne kadar iyisiniz :3
  • trafik olmadan gerçekleşmesi çok zor olan durum ama imkansız mı hayır!
hesabın var mı? giriş yap