aynı isimde "gripin (müzik grubu)" başlığı da var
  • ilk içtiğimde 39 derece olan ateşi 38.4'e düşürdü. 4 saat sonra bir tane daha içtim. sonuç 37 derece oldu. buz gibi yarrağa çevirmesin diye 3.yü içmedim.
    (bkz: deney yaparken entry girmek)
  • garibanlar için yapılmış imajını çağrıştırır bana hep.
    ne bileyim;
    üzerindeki efsane resim olsun, kocaman kutunun içindeki tek bir hap olsun, ucuz fiyatı olsun.
    ismi de biraz çakma gibi, gripin. gerçi yılların ismi ama öyle duruyo işte.
    bide bildiğin plastik bi hap yuttuğun.
    "bu paraya bu kadar oluyo" der gibi bi ürün sanki.
  • "biz bunu kafam kadar yapalım ki, boğazı şişmiş hastalar yutmaya çalışırken gebersinler."

baran(14)
  • 3-4-5 diye bi seri tutturdular gidiyor ama nereye kadar? 8'de mesai başlıyor zaten, mecbur 6-7'de kalkıcan. o saatlerin romantizmi yok. ne yazabilirsin? traş muhabbeti mi?
  • ağaca çıktı seksomanyak,
    ağzında roş cepte kanyak
    üstüne bir sigara yak,
    dizde çorap,yalınayak!
    götünde cep telefonu,
    hiç durmadan arar onu
    aloo! benden selam söyle,
    torbacının amcaoğlu

gripin gripin gripin geldi,
    senden daha güzeldi

herkes bindi oğlum,
    peşimi bırak
    hatırlamasan da
    sendin son durak

(bkz: cemiyette pişiyorum)
  • covid-19 için bir ton araştırma vs yapılacak ve sonunda çarenin gripin olacağını düşünüyorum. ben küçükken her hastalığın çaresi gripin’di. başın ağrıdı gripin, nezle oldun gripin, grip oldun gripin, belin ağrıyor, karnın ağrıyor, basurun meme yaptı gripin. covid-19’un çaresi de gripin çıkacak.
  • "içli köfte büyüklüğünde hap mı olur ulan" dememe yol açmış ağrı kesici. (bkz: ekmekle ilaç yutmak)
  • içinde tozu bulunan dış kabının bildiğimiz gofret* olduğunu yeni fark ettiğim ilaç.
  • halen mahalle bakkallarında şuursuzca satılan ağrı kesici-ateş düşürücü nostaljik ilaçtır. o kadar etkili o kadar tepkilidir ki eczane yerine bakkalda satılır gerisini siz düşünün yani...
  • "magzalarinda" ???? (bkz: kucuk sinek mide bulandirir)
hesabın var mı? giriş yap