7551 entry daha
  • insanların yaptıkları, söyledikleri, üslupları, tarzları, tavırları, istikrarları kendilerinin bir yansımasıdır, sizin değil..
    niye öyle yaptı, diye kendinizi yemeyin..
    üslup insanın kendi kimliğidir..
    öyle yaptı çünkü o öyle..
    sen yürümeye devam et..
  • "aşkın cinsel bir yanının oluşu, ölümlü olan bedenin cinsel işleviyle ilişkilidir; rank ile becker'e göre bu "aşkın insanın yaşadığı sorunların çözümüne yetmemesinin temelinde yatar ve günümüz insanının yaşadığı sıkıntının da büyük bir parçasıdır" (becker 1973, 162-163). cinselliğin doğurganlık işlevi türün devamını sağlayabilir ancak eşsiz olan bireyin devamlılığını sağlayamaz. bu yüzden de seks hayatın bilmecelerine ancak kötü bir karşılık olabilir ve bu yüzden cinsel partner, insanın yaşadığı ikileme tam ve kalıcı biz çözüm sunmaz ve sunamaz."

çiftlerde tükenmişlik, ayala malach pines
  • her gününüz bir öncekinden daha kötü geçecek. çünkü ölüme bir adım daha yaklaşacaksınız. aranızda ölmeyi bayılmak sananlar var.
  • "idealimizdeki ben, bulunduğumuz ben ve algıladığımız ben olmak üzere üç tane ben vardır."
  • başımıza gelenleri değil, başımıza açtıklarımızın sorumluluğunu almak ruhu olgunlaştırır.
  • "araştırmalara göre bir olayın iki kez üst üste gercekleşmesi insanlarda tekrar gerçekleşeceği algısı yaratmaktadır."
  • başkalarının omuzuna binenin düşüşü kaçınılmazdır.(hz.yusuf)
hesabın var mı? giriş yap