• ota boka uçan kuşa alerjisi olanaların yaşayabileceği bir durumdur.

edindiğim bilgilere göre aslında herkesin başına gelebilen, güneş altında koruma olmadan angutlar gibi hoplanıp zıplanıldığında meydana gelen bir hadisedir.

inanılmaz kaşıntılara ve günler boyu geçmeyecek bir sızlamaya yol açar. özellikle yaşandığı ilk anlarda kaşınmanın boyutu o kadar büyüktür ki, ayular gibi sırtınızı bir ağaca yaslayıp aşşağı yukarı oynamak istersiniz. fakat aynı zamanda güneş yanığıda olduğu için ne kadar kaşırsanız o kadar deri soyulması ve sızlamayla olay başınıza geri dönecektir. özellikle bu olay `dorduncu sourtimes hipergigantik zirvesi gibi büyük bir organizasyonda başınıza geliyorsa biraz keyfiniz kaçabiliyor ve oranızı buranızı kaşımamak için alnınızdan damarlar fırlayabiliyor. çevreden görenlerin "abi sana baktıkça üzülüyorum"* yorumlarına maruz kalabiliyorsunuz.

bu olay vuku bulduğunda kaşınmamayı becerebilirseniz harikulade bir ceday* ehliyeti alabiliyor, fenni ceday olabiliyorsunuz.

gigantik zirvesinden öğrenebildiğim kadarıyla bu olaydan bir kaç suser daha müzdaripmiş.** hatta bir suser'in "ben bu olayı yaşamayayım diye 60 derece korumalı güneş yağı kullanıyorum" demesi olaya son noktayı koymuştur.

ben diyim iki siz deyin üç allah korusunluk bir durumdur.
  • insanı tatil aktiviterinden zorla uzak tutan, son derece uyuz bir alerji türü. hayattan bezdirme olasılığı çok yüksektir.
  • özellikle boyun altı ve vücudun diğer hassas bölgelerinde, kırmızı kırmızı noktaların gözlemlendiği alerji türü. kaşıntılı olup isilikle karıştırılmamalıdır.
  • alerjen bir etken olarak (bkz: imralı dan doğan güneş)
  • günlük hayatta bile evden zırh kuşanmadan* çıkamamayı sağlayan, çıkıp da gölgede bile bulunulduğunda bütün suratı, kolları bacakları saran ve güneş yanığıyla birlikte anılması şart olmayan iğrenç, berbat, kabarıklıklar..
  • genelde ellerde ve ayak üzerinde sık rastlanan, hayvan gibi kasinan kabarciklar. el,ayak parmak hatta nerdeyse avuç içlerinizi sararak gerçekçi bi mutant havasi katabilirler el ve ayaklariniza. kendimden biliyorum. avil pomat faideli olabilir
  • acı veren güneş yanığını bin defa tercih edeceğiniz bir alerji türüdür bu. yüksek faktörlü güneş kremleri olmadan yaşamayı imkansız kılar.
  • sayesinde bronzlaşmış tenime son kez bakmama neden olabilecek şehvetli kaşınma arzusu..
    rivayet odur ki yüz derece koruma eşliğinde halvet olmalıymışım güneş ile..
    henüz bu derecede koruma üretildiğini tesbit edemedim..gerçek ise, sonu gelemeyen bir ilişki yaşayacağım güneşle bundan kelli (tenime dokunamayanı neyleyim ahh ah), değil ise sabah akşam hap alır, esmer vuslata ererim şehvetli şehvetli.
    - sevgilim biraz da sol kürek kemiğimi..
    - tııırr tırrr(tırnak sesi)
    - ohhh
  • senelerdir güneşlenememe nedenim...
  • yaza dair en çok sevilen ne varsa zehir eden alerji,deniz kenarında güneşlenme keyfi yaşamayı bırakın,öğle saatlerinde denize girseniz bile kırmızı kabarcıklar ve çılgınca kaşıntıyla birlikte pişman olursunuz denize girdiğinize... 60 faktor gunes kremi en iyi dostunuzdur,saat 5'ten önce odanızdan çıkmak istemezsiniz,kaşıntı ve kabarcıklar en büyük kabusunuz olur.
hesabın var mı? giriş yap