• an itibariyle bir güntekin ağlıyor gözleri yaşlı.

rıdvan- beşiktaş kaç kırmızı gördü güntekin.

güntekin-(sesi titret) ooooğn(sesi titret)
  • " ben çocukken beşiktaş ve galatasaray'ın şampiyonlukları toplamı fenerbahçe'den azdı." söylemi doğru olan televizyon sunucusu.

güntekin, 1971 doğumluymuş.
    1984 yılında 13 yaşında bir çocuktu ve 1984 yılında fenerbahçe’nin 11 beşiktaş’ın 4 galatasaray’ın ise 6 şampiyonluğu vardı. ((11>(6+4))
  • her daim yorumlarını beğendiğim donanımlı televizyoncu.

2 dakika önce "tarihin hiçbi döneminde bu doğru değildi." dedikten sonra zorlama yollarla ulaşılmış bilgi demek hoş olmamış.

güntekin'in dediği şurdan aklımda kalmıştı, zamanında (yanlış hatırlamıyorsam) paşalı birol un şöyle bir pankartı vardı "fb 11 > bjk 4 + gs 6".
    şuraya gelmek istiyorum ilgili yıllara yaşı yetenler için bunu hatırlamak abes bir durum değildir. bunun içinde algoritma yazmaya gerek yoktur. neden alınıldı anlamış değilim.

ha bir de çocukluk kaç yaşa denk gelecekmiş onu anlamadım. *
    neyse derdim polemiğe girmek ya da hakaret etmek değil sadece güntekin'in dediği doğru, tevellütü 76 ve altı olanlar hiç zorlanmadan hatırlarlar. (üzeri olup da fenerbahçe ve türk futbol tarihi ile biraz alakalı ben de zorlanmadan hatırladım)
  • söylediği söz tam anlamıyla mantıklı olmasa da, yer yer doğruluk payı vardır. zira fenerbahçe yıllar yılı hep "liglerin kralı", galatasaray ise yıllar yılı hep "avrupa fatihi" olarak anılmıştır.

fenerbahçe, türkiye süper ligi'nin* kurulduğu 1959'dan 2000 yılına dek aralıksız olarak "türkiye'nin en çok şampiyon olan takımı" olma özelliğini korumuştur. zira her ne kadar o dönemlerde yıldız uygulaması olmasa da 1. yıldızı 1968 yılında (galatasaray 4 yıl sonra 1972'de) ve 2. yıldızı 1983'te (galatasaray 11 yıl sonra 1994'te) ilk takan takım fenerbahçe olmuştur.

1999-2000 şampiyonluğuyla birlikte galatasaray bu unvanı 41 yıllık lig tarihinde ilk kez ele geçirmiş, 2000-2001 fenerbahçe şampiyonluğuyla durum yeniden dengelenmiştir. ardından ise 2000'li yıllarla birlikte lig tamamen fenerbahçe-galatasaray hegamonyasında geçmiştir. bu dönemde beşiktaş sadece 2 şampiyonlukla adeta şampiyonluk sahnesinden silinirken, 3. yıldızı 2002'de galatasaray (fenerbahçe 2 yıl sonra 2004'te), 4. yıldızı ise 2015'te galatasaray takmıştır.

sonuç olarak güntekin onay'ın anlatmak istediği şey aslında budur, liglerin kralı ve öncülü hep fenerbahçe iken, son 15 yılda galatasaray durumu kafa kafaya getirmiş ve hatta bir adım önde götürmektedir.
  • güntekin 1971 doğumlu. yani çocukluğu 1983 öncesine de tekabül ediyor. 7-8 yaşlarından itibaren futbolla ilgilenmeye başladığını düşünürsek, şampiyonluk sayılarını 1978-1979 sezonundan itibaren değerlendirmek gerek. bir de" fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısı galatasaray ve beşiktaş'ın toplamından fazlaydı" ile "toplamı kadardı" arasında pek bir fark yok.

üstelik, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981 yıllarında trabzonspor'un şampiyon olduğu da düşünüldüğünde fb büyükeşit gs+bjk demek o kadar da yanlış bir önerme değil. kaldı ki güntekin'in bu sözü irdelenmeye değer bile değil.

başka bir konuya dikkat çekmeye çalışıyor günto. diyor ki, ligimizin bir ya da iki takımın dominasyonunda geçtiği dönemler olmuştu daha önce de. böyle olduğunda psikolojikman geride kalmamanız lazım. bir an evvel toparlanmanız lazım. nitekim trabzonspor'un şampiyonluğa ambargo koyduğu yıllardaki kadrosu yüzyılda bir gelecek bir kadroydu, süperdi falan ama o dönem 3 büyük kulübün cidden kötü olduğu bir dönemdi aynı zamanda.
  • çok ağır sinkaflı küfür ederdim de gg olacak.
    ilk defa bir beşiktaşlıyım diyen adamdan bu kadar nefret ettim.
    iğrenç bir adammışsın sen. tam da bulunduğun kanala yakışır bir adammışsın.
    şeytan senin karşında melek kalıyor.
    hadi twitter fenomeni kankan başkan olsun da kurtarın beşiktaş'ı.
    yazıklar olsun sana şu videodan sonra.
  • galatasaray'ın şampiyonluğunun neden bu kadar canini yaktigini merak ettigim yorumcu... iki gundur denk geliyor her seferinde galatasaraya sallıyor
  • beşiktaşlı falan olmayan sadece tetikçilik yaptıgı anda siyah beyaz renklere sahip takım kullanan bi arkadaşımızdır kendisi. liverpool'u yendiğimiz aksam içten içe uzulup kahrolmadıysa bende adam değilim. yıllar sonra bu adam takımın basındaki teknik direktoru bilic uzerinden bile eleştirir şaşırtmaz beni onu da yemeye calısır ''bilic en azından takıma ruh katmıstı takım derli toplu top oynuyodu'' dediğini şimdiden duyar gibiyim. ulan renkliler falan değil içimizde ki gerçek renksizler tek dusmanımız.
  • herkes burada kendisine babaladı ama o ve onun gibi düşünenler haklı çıktı. (mesela ben) beşiktaş iyi giderken söyledik bilic'in bu takımı şampiyon yapamayacağını. o zaman düşman ilan etti herkes. balıkesir'e konya'ya falan puan kaybederek şampiyonluk gittikten sonra da bilic'i savunmak için saçma sapan bahaneler ortaya atıldı.

sonuç ne? beşiktaş sezonu liderin 8 puan gerisinde üçüncü tamamladı. bursa kupayı alsa el'ye ön eleme oynayarak gidecekti...

artık kimse kimsenin beşiktaşlılığını tartışmasın. kimsenin de haddine değil zaten. herkes bilgisi dahilinde fikrini ortaya koyuyor. ancak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların artık bilgi sahibi olmak için çaba göstermesi lazım. aksi takdirde fikirlerini saklasınlar; yararı olmuyor senelerdir.
  • vodafone arena inşaatını canlı kamera'dan her gün takip ediyorum. maalesef çalışan sayısı oldukça az. statta 5-6 kişi çalışıyor, 10'u geçmiyor. bir tane vinç operatörü bir şey indirip kaldırıyor, altında da 2 tane işçi onu alıp yerleştiriyor.

tam bir beşiktaş romantiği hepimiz gibi.
hesabın var mı? giriş yap