• fatih altaylı isabetli karar verdi ve artık a-haber beta versiyonuna dönüşen bu mecradan ayrıldı.

diğer yazarlar da son iki gündür esas duruştalar. bu suskunlukları ne doğuracak bilemem, ama hepsini toplasan zaten bir altaylı sikletinde değiller. ne yaparlarsa yapsınlar, bu gemi batacaktır
  • fatih altaylı kokuyu erken aldı galiba. gazeteye güncel yazı yüklenmiyordu. hatta serdar turgut aktif yazarlar listesinden bile kalkmıştı. bizim dikkatimizi çeken, tabii odatv'nin gözünden kaçmamış
    neyse bekleyelim görelim. ya patron dükkanı satıyor, ya da başka bişey...
  • ciner yandaş değildi. tarafsız görünümlü en sinsi muhalifti (bkz: fatih altaylı) iktidar da bunu yemedi elbette. şimdi sinsiliği ödeme zamanı. açıkça muhalif olsa, hiç bir şey olmayacaktı (bkz: sözcü, fox, halk tv, t24...)
  • her zaman içini (özünü) merak ettiğim medya kurumlarından birisidir. yani bence biraz parayı fazla seviyorlar. çünkü murat bardakçı'nın da ayrılmasında, hem iyi hem de kötü fakat popüler yazarları da almasıyla biraz para sevdiğini düşünüyorum. yoksa hem fatih altaylı'nın hem de nagehan alçı'nın aynı yerde yazarlık yapması başka türlü açıklanamaz diye düşünüyorum.
  • ismail saymaz'ın iddiasına göre;

habertürk, internet sitesindeki siyaset temalı köşe yazılarına son vermiş.

tv ekranlarında da siyasi tartışma programlarını kaldırabilirmiş.

https://twitter.com/…maz/status/1664563240410525698
  • ana akimda izlenebilecek tek kanaldi. eger milletin amina koyacagiz reis dedikodulari dogruysa uzucu olur.

ismail saymaza gore bu islerden elini etegini cekiyormus kanal.
  • 5 gündür yazarlarının yazısının yayınlanmadığı site.

kulislere göre, ankara'dan baskı varmış ve çoğu isimle yollar ayrılacakmış...

dahası da var...

kaynak
  • çok muhalif olduğunu söyleyemeyiz ancak yine de muhalif görüşteki insanlara, muhalefet partisi liderlerine ve temsilcilerine yer veren ana akımdaki tek kanaldı. ha muhalif dediğimiz kanallarında yegane işi muhalefet adına sahte bir bahar göstermekti. bu anlamda ülke medyası alternatifsiz kaldı diyebiliriz artık.

fatih altaylı'nın, 10 gün önce, bana kimse git demiyor ama bundan sonra burada durmam kanal yönetimini zora sokar diyerek istifa etmesinin bir anlamı olmalıydı. fatih bey gibi çok tecrübeli bir isim havayı kokladı büyük ihtimalle.

tahminimce, yandaş olun dediler, hatta mehmet cengiz'e satılacağı dedikoduları çıkmaya başladı, onlarda yandaş olmayalım ama biraz apolitik olalım dediler. medyanın geldiği nokta açısından üzücü.
  • osuruklu kanal.

biraz önce birisi gene fena osurdu. yemin ediyorum bu sefer harbiden fena ses çıktı. ne yedin amk o kadar da tutamadın?
  • seçim sonrası bu medya kanalındaki gelişmeler (fatih altaylının kanaldan ayrılması-tüm köşe yazarlarının görevine son verilmesi-siyasi tartışma programlarının son bulması-medyanın cengiz holdinge satılacak olması) iktidarın önümüzdeki 5 yılda nasıl sert politika izleyeceğinin göstergesi.
hesabın var mı? giriş yap