• ak partili olmayan insanların insan olduğunun unutulması.
  • insanın ulan ben. otobüse binerim, hayvan taşır gibi taşırsınız, boğazımdan oluk oluk kan gelir, hastaneye giderim 170 kişi sıra olur, sokakta yürürüm, çıkar kimliğini, ne işin var burda dersiniz, işe gelirim, aldığın maaş hayatını ancak devam ettirmeye yarar.

insan olduğumu yeniden hatırlamak için eylemdeyim.
  • güzel bir hareket. ben de sayayım.

1. %50'den oy aldım diye sahte oylarla, odun kömürle, makarnayla kazandığın seçimleri zafer diye yutturup memleketi babanın malı sayamazsın!

2. yandaşlarını her yere doldurup dilediğin gibi at oynatamazsın!

3. milletin çalışmaktan ve stresten ömrünü tüketen sınav sorularını cemaatine servis edemezsin!

4. kimin neyi, nerede, ne zaman içeceğine karışamazsın!

5. memleketi ve kaynaklarını yabancılara satamazsın!

6. kimin kimi öptüğünün hesabını tutmak senin haddine düşmemiş!

7. halkı birbirine kırdıramazsın! türk, kürt, alevi, sünni, kadın(mı) kız(mı), ateist, dindar, komünist, muhafazakar, eşcinsel, zengin, fakir, yandaş, muhalif, sağlam, engelli ayrımı yapamazsın!

8. dış güçler uğruna vatan hainliği yapamazsın!

9. bu ülkenin kuruluş temelleriyle oynayamazsın!

10. milli değerlerimi ayaklar altına alamazsın. kutlamalarımı engelleyemezsin!

11. nereye gideceğime sen karar veremezsin! benim vergilerimle yaptığın yolu bana kapatamazsın! ulaşımımı engelleyemezsin!

12. iletişimimi kesemezsin! internetimi sansürleyemezsin!

13. yapacağım çocuk sayısını sana danışacak değilim. ben senden emine'yle kaç kez ilişkiye girdiğinin hesabını sormuyorum.

14. ifade ve haber alma özgürlüğünü paşa gönlünün dilediği gibi kısıtlayamazsın! paşa değilsin. padişah hiç değilsin.

15. insanların inançlarıyla oynayıp bilimle çatıştıramazsın!

16. sanata yorum yapmak bilgi, kültür ve zeka gerektirir. sahip olmadığın şeylerle "ucube" yorumlar yapamazsın!

17. benim vergilerimle aldığın silahları bana karşı kullanamazsın!

18. benim vergilerimle maaşını ödediğin canavar polisini beni kasten öldürmeye programlayıp üstüme salamazsın!

19. benim vergilerim sayesinde aldığın maaşla yaşıyorsun. ağzından giren her lokmayı sana ben yediriyorum. altındaki uçak, gemiyi benim paramla aldın. sülaleni benim sayemde zengin ettin. benim paramla bana kabadayılık yapamazsın!

20. o ağaçları oradan sökemezsin!
  • 2 ağaç , 2 ayyaş , 1 de evladım
  • benim sebebim 'iki ayyaş'tır. ne demiş o ayyaşlardan biri:

'bir ülkede namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o ülkede kurtuluş yoktur.'
  • demokrasinin sadece sandıkta oy verme hakkı olmadığını hatırlatmak

başbakanın ahlak ve değerlerine göre yaşama zorunluluğumun olmadığını göstermek

devlet otoritesine karşı çıkmak
  • sen saçının teline zarar gelmesin diye için titreyerek senelerce gözün gibi bak, büyüt; elin adamı gelsin hikmeti nerden geldiği belli olmayan -aslında olan- güçle belinin orta yerine cop vursun; gözünün bebeğine kimyasal gaz sıksın;

sen canından bile saniye tereddüt etmeden vazgeçecek kadar sev, azıcık kötü hissetse için acısın, "annem", "babam", "kardeşim" de; elin adamı gelsin saçlarından tutup sokaklarda sürüsün;

sen uğruna dağları del, yüzü gölgelense içinde fırtınalar kopsun, belki bir ömrü beraber geçir; elin adamı gelsin kadınına "seni domaltır sikerim burada orospu!" desin, erkeğinin ellerini arkadan kelepçeleyip suratını tekmelesin;

sen hayata, yıllara, iyi güne, kötü güne birlikte, omuz omuza karşı dur, güvendiğin dağların yap, "dostum" de; elin adamı gelsin kafasına kurşun sıksın;

tuzu biberi olarak da birileri çıkıp "altı üstü 3-5 ağaç, ne var bunda ayol?!" desin...

diktatörlük rejiminin insanlık suçu işlenerek empoze edilmeye çalışılmasına karşı sonuna kadar, hep destek tam destek!!
  • herkesin aydınlanıp sebebi bilmek için şart olandır. daha önce de yazdım, tekrar yazıyorum facebook da kadın programlarının çoğunun sayfasında ziyaretçiler yorum yazabiliyor. oralara yazabiliriz, 20-30-40 kaç kişi görse kardır. bu insanlar show tv, fox tv, star tv, samanyolu izleyen insanlar. herseyi çarpıtılmış olarak biliyorlar. haydi sözlük iş başına.
  • gülse birsel güzel özetlemiş.

(bkz: eeeah yetti beaaa)
  • (bkz: bülent arınç)

yıllar önce akp yine bir alkol yasaklama moduna girmişti. olumsuz tepkiler alınca, bülent arınç "hayat içki ve seksten ibaret değildir. evet doğru, seks hepimiz için bir ihtiyaç." demişti yaa, işte o son cümleyi duyunca bildiğiniz inme indi, midem ayaklandı. rte veya kılıçdaroğlu bu cümleyi kursa bu kadar midem kalkmazdı. o gün zihnime sevişen bülent arınç imajı yerleşti ve onu her televizyonda gördüğümde o görüntü aklıma gelmeye başladı.

benim derdim, bülent arınç'ın artık ekranlarda görünmesinin engellenmesi. *
hesabın var mı? giriş yap