• şunu anlamıyorlar "internet kontrol edilemez."
  • ülkeye komple ceza keseceğinize,milyonlarca liralık vergilerini affettiğiniz adamlardan alın vergiyi.
  • biliyor musunuz? seneler önce tıpatıp aynısını mp3 indirenler, film indirenler için söylüyorlardı. korsan vs. diye yeri göğü inletiyorlardı. sadece sunanlar değil, indirdiği tespit edilenlere de ceza verilecekti. o zaman da çok insan endişelenmişti. sonunda ne oldu?

bir bok olmadı. gelen kasırganın önünde kimse duramadı. müzik için, şimdi firmalar kendileri youtube'da sunuyor şarkıların tamamını. cd olarak satılmamasını dert eden yok. korsan diye yeri göğü inleten de yok. artık onlar bedava sundukları ve spotify gibi makul ücretli alternatifler çıktığı için mp3 siteleri teker teker kapandı. singlelar ve albümler tanıtım aracı, konserler ve internet tıklanmaları gelir kapısı oldu. filmler için de netflix gibi ayda 1-2 dvd parasına platformlar çıktı ama film siteleri de yayın yapıyorlar hala. herkes hayatından memnun. win-win-win-win durumu var, kaybeden yok.

aynısı bu durum için de geçerli. isterlerse yasaklasınlar. halka ulaşamayan futbol kendisinin kafasına kurşun sıkar. millet bu sikik ligi izlemeyi peyderpey bırakır. ürün satışları vs. aşırı düşer. en önemlisi internette ve televizyonda futbol gündemi ortadan kalkar. kat kat fazla zarar ederler. günümüzde amaç olabildiğince çok kişiye ulaşmak, tıklanmak... o yayından gelir elde edemediğin adamdan ürün satarak gelir elde ediyorsun. en kötü internette gündem oluşmasına katkı veriyor, senin tanıtımını ve reklamını yapıyor tüm dünyaya. futbol programlarını, spor haberlerini izliyor ve takip ediyor. bu sayede reklam alıyorsun. sen azınlık bir grup hariç o adamların maç izlemesini engelleyince para verip izleyeceğini düşünüyorsan, çok yanılıyorsun. dün para verip cd ve dvd almadılar, bugün de bein sports üyeliği almayacaklar. sen de zarar ettiğinle kalacaksın.
  • yarrağıma bir ceza verirsiniz dedirtendir. inadına dizimag, hdfilmcehennemi, selçuksports izliyoruz. vpn kurarım cart kurarım curt kurarım yine izlerim. engelle bakalım, dalyarak.
  • " izleyenin ceza alması " burası önemli, zira binlerce kişi izliyor bu yayınları. pratikte çok kolay olmasa gerek. .
  • hayat kendini dengeler.
    14 saat çalışıp asgari ücret alan birinin sırtından bir film için 30-40 tl para alırsan, yada 90'ların sonuna kadar olduğu gibi 3saatte yapılan bir yalandan şarkıyla milyonlar kazanırsan o da arka kapıdan dolanır ekonomik adaleti sağlar realite budur.
    internet ise başka birşey fişi çekmedikçe yasaklanamaz.
  • doğru yazılışı illegal yayın izleyen de izleten de ceza alacak olan cümle.

başlık yetmedi diye sıvayıp, de bağlacını doğru yazabilmekten aciz halinle insanları salak yerine koymaya çalışma bari. doğru yazdığında 47 karakter oluyor, yani gayet de yetiyor.

"bende biliyorum" değil, "ben de biliyorum" olacak. noktalama işaretlerinden sonra da boşluk bırakılacak. bu mu bilmiş halin?

de bağlacını doğru yazamayan adam isterse entry'sinde evrende kimsenin bilmediği müthiş sırlardan bahsetsin, onu da yazdıklarını da ciddiye almam. sonradan öğrense de ciddiye almamaya devam ederim. de bağlacının ve -de ekinin doğru yazılışı sonradan öğrenilecek kadar kompleks bir mesele değil.

başlığın ve ilk entry'nin orijinal hali için: görsel
  • illegal yayınların izlenmesinin sebebi insanların ekonomik durumunun kötü olmasıdır. refah bir toplumda bu işler olmaz. kimse tenezzül etmez.
  • internette yasak yoktur, ulaşılmasını zorlaştırnak vardır. vpn den gir torrent den çık hangisini engelleyeceksin.
    birkaç emo nun işini zorlaştırırsınız ki zaten o tiplerin çoğu izlemediği için para vermez. hedef kitleniz üniversite öğrencisi gibi eğlenceye önem veren tipler zaten içindem geçer yine girer o sitelere izler izleyeceğini.
  • 1) eksi'de entry sildiren sabire meltem banko
    2) korsan yayinin önüne ceza ile gecebilecegini sanan zavalli sürüsü.

bakin benim ayni anda exxen, beinsport, tivibu vb alacak bütcem var. ama bu platformlarin hicbirine zirnik kazandirtmam.

benim yayincimin whatsapp hatti var. yazdigim gibi yardim geliyor. gece 12'de adama yaziyorum, kusura bakmayin beklettim diyor. paypalle ödeyebiliyorum. deneme sürem var. istersem aylik alabiliyorum. takilma vs yok. bana sen bu komforu, bu müsteri memnuniyetini saglayabiliyor musun? hayir.

herkes dalgasina baksin.
hesabın var mı? giriş yap