• icinde sirasiyla:

1. firuze
    2. sen ağlama
    3. tanrı istemezse
    4. herşeyi yak
    5. masal
    6. vazgeçtim
    7. adı bende saklı
    8. belalım
    9. yine mi çiçek
    10. zalim

sarkilarinin enstrumental versiyonlarinin bulundugu, 2006 yilinda mcy muzik'ten cikan sezen aksu albumu.

(bkz: ukteydim doldum)
  • senaryosunu yılmaz erdoğan'ın yazdığı ve başrolde yine kendisinin olacağı yeni dizi.. kaynak

konuyla ilgili yılmaz erdoğan'ın açıklması şoyle: "evet 20 yıl sonra televizyona geri dönüyorum. gerçekçi bir hikaye yazdım. ne komik olsun diye uğraştım ne olmasın diye uğraştım. insanlar arasındaki bağlarla ilgili derin bir aile meselesine odaklandım. şimdiye kadar 5 bölüm teslim ettim bile. adı: inci taneleri.. aslında bir dörtlükten de yola çıkıyor: insanlar dizili bir inci tespihte/inci ne kadar değerli/ip ne kadar ince.. yorucu olacak ama 120 dakika olacak."

uzun bir aradan sonra böyle bir işe kalkıştığına göre iyi bir iş olacağı kanaatindeyim. görelim..

5. bölüm sonrası edit: maalesef beklentileri(mi) boşa çıkaran bir iş olmuştur. yılmaz erdoğan, durup durup neden böyle kötü bir projeyle ekranlara döndü, hiç anlamadım. hakkında uzun uzadıya yazmayı gerektirecek bir şey de yok, tek kelimeyle; olmamış.
  • henüz kanal d bile reklama başlamamışken yapımcı bkm'nin gazete ilanlarına başladığı yeni dizi.

yılmaz erdoğan'ın en kötü işler sıralamasına gireceği dizisi. büyük beklenti yaratmayın. yoksa hüsran da büyük olur.

(bkz: hazar ergüçlü'nün pavyon dansı/#160191410)

edit1: gazeteci müge dağıstanlı, dizide pavyon dansçısı dilber'i oynayan hazar ergüçlü'nün bölüm başı 850 bin tl kazandığını açıkladı.

pavyon dansına, reklam parası da dahilmiş.
  • medyaya düşen ilk görselinde yılmaz erdoğan elleri kelepçeli şekilde cezaevi nakil aracından indiriliyor. 2 infaz görevlisi eşlik ediyor kendisine..
  • neden televizyon diye sorma isteği uyandıran proje. yılmaz erdoğan'ın netflixe yaptığı işler beklentimin çok altındaydı (hele senaryosunu yazdığı bir film var adını bile hatırlamıyorum!). televizyonda yayınlanacak ve bir bölümü en az 120 dakika sürecek bir iş için nasıl bir motivasyonla yazacak o da soru işareti. evet televizyon dizilerinde çok çok iyi paralar var. ondan dolayı gayet kıymetli oyuncularımız çok tırt dizilerde gözlerini kapamadan oynuyorlar. sonuçta hayatlarını oyunculuktan kazanıyorlar. bundan dolayı televizyon dizilerimiz hakkında çok olumsuz konuşmak yaratıcı ekipler adına yersiz bir tutum olsa da artık normal bir kanalda saatler süren bir yerli dizi bölümüne vakit ayırmak bana da baya bir yersiz geliyor. erdoğan'ın hatırına merak edip ilk bölümünü izlerim sanırım. artık paraya da çok ihtiyacı olmadığını düşündüğüm isimlerin daha nitelikli ve imza işlerini beklemekte hakkımız diye düşünüyorum.
  • "senin aşkın değil sadece, failin olmak da varmış...” gibi sikko ve de pasif agresif bir replikle acilan, kadin cinayetlerini hala yapis yapis sikko arabesk ask sosuyla normallestiren dizi.

turkiye gercekten dunyadaki dinamiklerden kopmus durumda. basta yilmaz erdogan olmak uzere bir kisi de cikip bu ne aq dememis.
  • kadın katili olan birine güzelleme yapılacağını sanmıyorum o kadar da düşmedi diye düşünüyorum türk tvleri ele ayağa. muhtemelen adama iftira atılıyor falan filan sikko bir dizi anlayacağınız
  • rezalet bir mesaj ile fragmanı yayımlanan dizi. kadına şiddeti övüyorum haydi beni linçleyin ve sonra da izleyin diyor. zaten günümüzde amaç bu değil mi? içerik olabildiğince tuhaf olsun, konuşulsun... sorsan suça teşvik amacı güden davranışlar başka şeyler kadına şiddet hariç. yarın bir gün o "fail"li kısmı ergenler sosyal medya sayfalarına yazacak ve "racon" kesecek, şimdiden o günleri görüyorum ve sinir oluyorum.
  • pr çalışması gayet güzel giden bir proje.

akil adam yılmaz erdoğan'ın içli şiirsel ve kelime oyunlu anlatımından bıktığımız şu çağda yılmaz erdoğan içimizi daraltan o tarzına bir de fail romantizmi eklemiş, bence kendi içinde tutarlı olmuş.

yani bu adamdan ne bekliyoruz sopranos falan yazmasını mı?
  • fragmanı nedeniyle anında kadın cinayetlerini romantize ediyor diye lince uğramış.

benim fragmandan anladığım kadarıyla yılmaz erdoğan'ın karakteri sevilen bir öğretmen. muhtemelen karısını öldüren kendisi değil. suç üstüne kalıyor. okuduğu şiire gelirsek, kendisinin sebep olduğunu ve suçlu olduğunu düşünüyor. başrol karakter ilk bölümden hapse girerse ne izleyeceğiz. gerçek suçlu ya da suçluların ortaya çıkması üzerinden bir senaryo var gibi. öğretmen dizide toplum tarafından linc edilecek, şu an olduğu gibi. sonra suçsuz olduğu ortaya çıkacak.
hesabın var mı? giriş yap