• yeniden açtığınızda tüm fotoğraflarınızın takipçilerinizin anasayfasında üst sırada gözükmesine sebep olabilecek eylem
  • şu başlıkla tek enrty olduğunu görmek üzdü. ne kadar azmışız. temizlenen gelsin, görelim.
  • +1 ile yerimi aldım. sosyal medyasız hayat rahatlık imiş be.
  • bir hafta kadar önce katıldığım eylem. yokluğunu henüz fark etmedim fakat çevrenin aç artık yeter baskısı yoğun. ne çok bağlanmışız.
  • kapatamam bir sürü güzel hayvan takip ediyorum. özellikle kurtarılan köpekler gibi durumlar oluyor, dünyaya karşı umutlarımın yeşil kalmasını sağlıyor. yoksa çok sikimdeydi kim hangi gece klübünde veya restoranda.
  • ortalama 2 hafta oldu diye tahmin ediyorum belki 3 ama vallahi kendimi cennette barınan huriler gibi hissediyorum. o kadar temiz pirupak hissediyorum ki şuan savaşa gidelim deseler hic dusunmem cikarim.

edit:imla
  • instagram hesabını kapatmaktansa eş dost akraba temizliği yapmak daha fazla rahatlık veriyor. (en azından bana verdi)*
  • medeniyete ve insanlığa açılmanın ilk koşulu.

kendinizi beğendireceksiniz diye atmadığınız takla kalmadı. sene olmuş 2018 hala fotoğrafımı beğen diyenlerin mevcut olduğu bir ortamda ınstagram hesabına sahip olmak, bilemiyorum yani.

ortamlarda 'yok canım ya ben kendim için paylaşıyorum' dersin, kim bilecek. ama 5 yıldır görüşmediğin tipler seni ekleyince ' ohaa kızım baksana alican beni eklemiş' diyip göbek atarsın. iki yüzlülüğün master yaptığı bir ortam olan ınstagram'da insanlar kendileri tatmin etmek için elinden geleni yapıyor. bu kadar mı eksiksiniz anlamıyorum.

kapatın efendim. kapattıktan sonra bir dönüp bakın etrafınıza. her şey daha aydınlık olacak. inanın.

ayrıca ınstagram yüzünden ettiğiniz tartışmalara sokayım sayın ilişkiseverler. saygılar.
  • tüm sosyal medyayı sildim, huzur varmış. kim kimle ne yapmış ne giymiş nerde gezmiş bana ne. beni paylaştıklarımla yorumlayan yanımda olmayan herkesi sosyal medyayla beraber sildim hayatımdan.
  • yaptığım için gururlandığım bir mesele 1 senedir bu şekilde umarım devamlılığı saglarim
hesabın var mı? giriş yap