• (bkz: güldürmüştür)

cemaatin çil yavrusu gibi dağılıp trene koşması ve imam'ın namazı terk edişi efsane...

https://www.facebook.com/…/videos/1717905045112305/
  • imam ve tahminen 7-8 kisi namazi terketmiyor selam veriyorlar ve oyle kalkip gidiyorlar 00.59'dan izleyerek gorulebilir. ha bir grup terkediyor o da var.
  • imam'ın son rekatta nasıl atlarım ben bu trene diye düşündüğü belli. çünkü namazı bitirince çevik bir şekilde herkesi geçti.
  • ikiyüzlülerin salatını gözler önüne sermiştir.
  • sadece arkalarında ilahi güçten çok hükğmetin gücünü alan müslüman bozuntularının şovu.bu ve bunun gibi çok fazla olay vardır.
  • makinist beklemeyince trenin ne suçu var?
  • la haine filmindeki bir hikayeyi anımsatmıştır.

--- spoiler ---

- güzelce sıçmak gibisi yoktur! tanrıya inanır mısınız? yanlış soru! tanrı bize inanır mı? bir zamanlar grunwalski adında bir arkadaşım vardı. birlikte sibirya'ya yollanmıştık. sibirya'daki çalışma kamplarına sığır vagonlarıyla gidilirdi. günlerce, tek bir canlı görmeden buzlu steplerde yol alırdınız. isınabilmek için birbirinize sokulurdunuz. ama sıçmak, kendini rahatlatmak zordu. bunu trende yapamazsın ve tren sadece lokomotife su almak için durur. grunwalski utangaçtı. beraber yıkandığımızda bile bozulurdu, onunla dalga geçerdim. neyse, tren durduğunda herkes raylara sıçmak için atlardı. grunwalski'ye o kadar sataşmıştım ki tek başına uzaklaştı. tren hareket etti, kimseyi beklemezdi, herkes trene atladı. ama grunwalski'nin bir problemi vardı: çalıların arkasına gitmişti ve hala sıçıyordu. sonra onu çalıların arkasından gelirken gördüm. elleriyle pantolonunu çekiyordu, treni yakalamaya çalışıyordu. grunwalski'yi tutmak için elimi ona doğru uzattım. ama her yetişişinde elini bırakınca pantolunu dizlerine kadar düşüyordu. durup toparlanıyor, pantolonunu çekiyor, tekrar koşmaya başlıyordu. yetiştiğindeyse pantolonu tekrar düşüyordu.

- sonra ne oldu?

- hiçbir şey. grunwalski donarak öldü. iyi günler.

--- spoiler ---
  • islamiyetin yayılışından daha hızlı gerçekleşmiştir.

(bkz: islamiyetin dağılışı)
  • imamın bindiği cemaatin arkada kaldığı olay
hesabın var mı? giriş yap