• muhtemelen türkiye'ye yapılacak geri göndermedir.

yalnız isveç devletinden ricam, düzgün mültecileri değil de,
    seçebilirlerse, hırsız, tecavüzcü, barbar tipleri bize göndersinler.

biz de kırmızı halılı devlet töreni ile karşılarız.
    çünküm bu tarz insanları halkımız baştacı etmeyi çok sever ve onlar da bizden birisi gibi olacağı için rahatça kaynaşırız.
  • gayet yerinde olay.
  • 2015 yılında 163.000 kişinin göç ve iltica için başvurduğu isveç'in, geçen günlerde 15 yaşındaki göçmenin 22 yaşındaki iltica merkezi çalışanını bıçaklayarak öldürmesinden sonra üzerinde çalıştığı konuymuş.

içişleri bakanı'nın açıklaması göre 60.000 uygunsuz göçmenin (ki 80.000'e çıkabileceği ifade edilmiş) ülkeden geri gönderileceğini açıklamış.

kaynak: bbc
  • desteklediğim olaydır . bozmayın avrupayı birgün bizler de gideceğiz
  • yav 80.000 filan... lafi mi olur, gonder gelsin. bizde 5 milyon multeci var nasilsa, sorun olmaz.

isvec gibi duzenli bir ulke icin dogru karardir, bizim gibi duzensizlikten duzen olusturmayi basarmis bir ulkede uzayli gelse duzen bozulmaz amk.
  • süper bir haber. inşallah türkiye'ye gönderirler arap kardeşlerimizi.
  • desteklediğim olaydır.

onları gönderdikten sonra ailecek bizi alırlarsa sevinirim. en ufak adaptasyon sorunu yaşamayacağımıza garanti verebilirim, 3 günlük stockholm turumda yerel halk beni hep isveçli sandı ve isveççe konuştu, kendimi hiç yabancı bir yerde gibi hissetmedim.

bu ülke bok çukuruna döndü, kesinlikle yaşanmaz bir yer haline geldi. beni uğraştırmayın, doğrudan bir davet yazısı bekliyorum. çok iyi ingilizce öğrenme aşamasında olan bir de ufaklık var evde, zaten kumral, mavi-yeşil gözlü. det finns inget problem!
  • çok ama çok haklı durumdur
  • "memnun kalmadığınız mülteciyi 90 gün içinde iade edebilirsiniz" / türkiye.

tanım: isveç'in ayıplı malları geri yollaması durumu. isveç'in yerinde olsam ben de önce yollar, sonra da sözlüğe gelip türkiye'den aldığım mülteci rezaleti başlığı açardım.
  • isveç için sevindirici bir olaydır. ülkeyi bir nebze olsun temizleyecektir.
hesabın var mı? giriş yap