1006 entry daha
  • az once gokdenizgok instagram sayfasinda soyle bir paylasim yapti; italya dan turistik schengen vizesi alan birisi otel rezarvasyonlarini iptal ettigi icin istanbul konsoloslugu vizeyi geri cekmis. italya dan vize alcaklar sahte planla basvuru yapmayin, planinizda bir degisiklik olursada konsolosluga oncesinde mutlaka bilgi verin.
  • en son 31 mayıs'a kadar randevu yok diye randevu alamıyordum, bugün artık 28 haziran'a kadar randevu yok diyor.

yuh gerçekten... ne vize randevusuymuş arkadaş, bir türlü alamadım.
  • lan ne ara açtınız da hazirana kadar doldurdunuz randevuları
  • az önce gökdeniz gök istanbul için randevuların açıldığını yazdı ama idata sayfası hata veriyor sürekli.

güncelleme : 1.5 saatlik uğraşın sonunda idatanın olaylara biraz daha adrenalin katmak için ayarladığı 20 dklık geri sayımın son saniyelerinde 5 haziran'a altunizade'den randevu alabildim.

kahramanlarımız bayram tatilinde pizzalarını italya'da mı yiyecek yoksa evlerinin mutfağında mı? güncellemelerim devam edecek.
  • şimdi istanbul gayrettepe şubesinden vize randevusu aldım. 29 mayıs'a.

bakmayın, yakın tarihte 7-9 mayıs ve 20 mayıslarda falan da var randevu.

herkese kolaylıklar. bu lanet site eziyet maalesef... 40 defa uğraştım ben de randevu alabilmek için...
  • bugün akşam itibariyle 26 haziran için altunizade'ye 2 kişilik randevu alabildim. benim gibi 4 aydır randevu arayanlar için amme hizmeti olarak önceki başarısızlıklarımı da göz önünde bulundurarak bir kaç püf nokta söyleyeyim. tabi bunlar benim sadece gözlemimdir, herkes için mutlaka işe yarar diyemem.

önceki aylarda hep telefonla randevu almaya çalıştım. bugün bilgisayarı da açıp mozilla, chrome ve edge tarayıcılarını da açıp girişler yaptım. aynı anda telefonda safari ve chrome ile denedim. kesinlikle bilgisayarla denemek lazım, telefonda daha ilk sayfayı bile geçememiştim ki mozilla ve edge'de bilgisayarda tarih sayfalarına genelde hep gelebildim. randevuyu da edge tarayıcısıyla aldım zaten.

ilk sayfada yer ve vize türü gibi seçeneklerden sonra 5-10 sn kadar es vererek sıradaki basamağı seçmek lazım, sabırsızlık yaparsanız bir yerde takılı kalıyor.

çok can sıkıcı ve üzücü bir süreç, inşallah yakın zamanda süreç kolaylaşır. bakalım başvuruda cascade denemesi de yapacağım almanya'dan daha önce 1 ve 3 senelik vizelerim vardı, işe yararsa onun hakkında da bilgi verebilirim.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap