• beyin itulenen yer...
  • içine tükürdüğümün üniversitesi
  • mezuniyetten sonra maslak kampüsü insanın burnunda tüter.
  • istanbul teknik üniversitesi'nin kısaltılmış yazımı.
  • çoook eski mezunlarının "teknik üniversite" demeye alışık olduğu üniversitenin sonraları alışılmış kısaltılmış ismi. halk arasında ittü diye de geçtiği görülmüştür.
  • yeni mezunları biraz mal sanırım. abicim türkiye'nin bu önde gelen üniversitesiyle ilgili gelip birşeyler yazmak istiyorsunuz anlıyorum, biz de öğrencisiyken yaptık.

baksana güzel kardeşim koskoca okulla ilgili neden sadece 20den az entry girilmiş diye hiç mi merak etmiyorsun.

bir arkadaşımız bilal'e anlatır gibi "istanbul teknik üniversitesi'nin kısaltılmış yazımı." demiş, bir diğer yazar arkadaş da daha da kolaylaştırarak (bkz: istanbul teknik üniversitesi) demiş. yıl olmuş 2015 hala bu okulla ilgili düşüncelerini istanbul teknik üniversitesi başlığına değil de itü başlığına yazan adam var yahu.
  • erasmus ile belçika'ya gelen öğrencileri bir garip. tamam anladık bulunmaz hint kumaşısın itü'yü kazanmışsın erasmus'a seçilip gelmişsin, ama öğrencisin be yavru neyin kibiri bu. üstelik geldiğin okul üniversite değil yüksek okul. hocaların nereden geldiniz diye sorunca herkes ülkesi ile cevap verince bu arkadaş i'm from itü istanbul dedi, evet böyle bir ülke varmış.
  • sabah erken saatlerde kampüste dolaşırken bazı kısımları berkeleyi andıran üniversite.
    üniversite öğrenimi görmek böyle bir kampüste olmalı.
  • yüksek lisansa öğrenci seçermiş gibi yapan ama zaten seçmiş olduğu adaylar önceden belli olan kurum. boşuna yalandan mülakat süreci. sonuçları açıklarken madem kazanan ve kazanamayan adayların puanlarını da yazın görelim. ölçme değerlendirmesi çöp kurum.
  • aranızda dr unvanlı ya da araştırma görevlisi olup burada olan var mıdır bilmiyorum. ancak şayet varsa sizin bir lisans öğrencisinden beklentiniz tam olarak nedir anlamakta güçlük çekiyorum. 1.5 kredilik bir dersin 4 ödevi, 4 quiz'i, 1 vizesi, 1 projesi ve 1 de finali olmasına kendi perspektifinizden nasıl bakıyorsunuz? o zaman yaptığınız bütün akts hesapları falan yalan, ben size söyleyeyim. 4 kredilik bir dersin iş yükü 1.5 kredilik bir dersin yüküyle aynıysa siz o akts'leri boş yere tablolarda yayınlamayın. 1 dönemde bir dersten ortalama 9 yükümlülüğü olan biri 7 ders aldıysa (bende her ikisi de daha fazla), dönem sonuna dek 63 adet yükümlülüğü vermesi gerekiyor(63 proje, ödev, sınav vs). bir dönem 13 hafta. staj vs yapıyorsa(yine ben), bu arkadaş zaten yaşamamalı diye düşünmek gerek.

online dönemde dediniz ki, biz başarıyı ölçebilmek için sizi bu kadar zorluyoruz, bu kadar ödev verip quiz yapıyoruz, yüzyüze dönemde hala aynı sistem devam ediyor akıl alır gibi değil.

son olarak bütün dönem projelerinin due date'ni aynı haftaya denk getirerek yaptığınız sosu çok beğendik. öğrenciler olarak o kadar beğendik ki bazılarımız tadına doyamadı, sizden tekrar aynı dersi almaya karar verdi.

öğrencilerin(lisans) de birer insan olduğunu son birkaç yılda unutmuş olan üniversite.
hesabın var mı? giriş yap