• "kadın dediğin" diye başlayıp sonu gelmez koşullarla cinsiyetini bile yakıştıramadığınız insanlar zaten kadınlardır. cinsiyet karaktere göre belirlenmez çünkü...

insan dediğin kendi gibi olmalı(ben de böyle öngördüm). kadın olayım derken cariyeye, erkek olayım derken magandaya çevirmeyin kendinizi. ne yakışıyorsa karakter niyetine onu giyin üzerinize. sığmayın şu öngörülmüş kalıplara, inanın çok zor değil doğrularınızı yaratmak...

hoşunuza giden karakteri yaratıp, işinize gelen bireyi koşullayıp; kadın böyle olmalı, erkek şöyle, çamaşır ipi de yeşil olmalı triplerine girmeyin. dahası bunları okuyup okuyup fazlalıklarınızı(dayatılanların dışında kalanları) kırparak kendinizi eksiltmeyin.

kadınlık cinsiyettir ve bir takım ruhsal ve fizyolojik getirileri vardır ancak birey olmaktır esasında... insan olmaktır, kadınlık ve erkeklik değil birey olmaktır yalnızca. birey olmaksa karakteristik özellikler taşımaktır, kimseye benzeme zorunluluğunun olmaması, şahsa ait özellikler barındırma durumudur. farklı karakterler barındırdığı için birey olur insan ancak karakteri doğrultusunda kadın ya da erkek olamaz. ne yazık ki aynı tornadan çıkmadık seri üretim taş bebekler değiliz...
  • (bkz: adam gibi adam) ' la karşılaşamazsa çok mutsuz olacak kadındır.
  • karakter ve tavırlar, görsellikten çok daha önceliklidir. içinden gelen doğal bir sonucun yansımasıdır; kadın gibi kadın olmak.
  • egemen dilin, bu dilin müsebbibi erkeklerin, kadınlardan beklentisini ortaya koyan sözü, tutumu; hatta adeta gizi bir anlaşmayla kabul ettiği ve uygulamada tutulmasını istediği ön şartı.

bir partinin genel başkanlığına ya da başbakanlığa aday olduğunu da görmek isteriz.

(bkz: mehmet ağar)
    (bkz: adam gibi adam)

madem düşünülmüştü bir zamanlar bu ülkenin adam gibi bir adam tarafından yönetilmesi gerekliliği, hatta seçim kampanyasında sadece bu sözün yeterli olabileceği uygun görülmüştü; aynı şey bir kadın aday için de geçerli olsun. denensin. onu hak eden bunu da hak etmiş olsun.
  • ..sokakta bir hanimefendi, mutfakta iyi bir asci, yatakta tam bir fahiseyim..
    (bkz: ademler ve havvalar)
  • sade kadın değil, insan olacak.

(bkz: aşk resmigeçidi)
    (bkz: orhan veli)
  • hayatta bazen bazı şeyler sadece 14 vuruş ile de anlatılabilir.
    (bkz: monica bellucci)
hesabın var mı? giriş yap