• kültigin ile çetesi sultanahmet'te dolaşırlarken eleman ve burcu'yu birlikte görürler ve yanındaki tiplerden birisi şu cümleyi kurar:

-abi, bacımızı götürüyor; sabah sultanahmet'i gezdiren akşam dikilitaş'ı da gösterir.

edit: espri bu minvalde olmakla birlikte, sahne tam olarak böyle değilmiş. aradan kaç sene geçmiş, aklımda bu kadar kalmış o zamanlar...
  • türkiyede çekilmiş en iyi absürd komedi dizisi

(bkz: gani müjde)
  • bugün american dad veya family guy tadındaki absürt ötesi birçok programa önayak olan yapımdır belki de ...

(bkz: http://90larmuzesi.wordpress.com/…1/27/kaygisizlar/)
  • hala unutamadığım repliklere sahip absürd komedi dizisidir.

sabriye: komser bey kocam memnun kayboldu.
    komser: peki hanfendi kocanızı arkadaşlara tarif edin robot resmini çizsinler.
    sabriye: gerek yok komserim bende resmi var zaten.
    komser: yok kardeşim robot resmini çizmemiz lazım, kanunlar böyle biz ne yapalım.
  • cocuklardan biri annelerden birinin* pacasina yapi$ir.

- annee, annee, anneee...
    - ben senin annen degilim.

cocuk bu sefer gider digerinin pacasina yapi$ir.

- annee, annee, anneee...
  • '90larda turkiye'deki epik yapimlardan biri. absurd degil. sacma da degil. cok komik ama..
    (bkz: ana)
    bildigin yabancilastirma ogelerini barindiriyordu bu dizi. hakikaten soyluyorum, hostes olarak calisan karakterin adinin hostes olmasi ve herkesin onu oyle cagirmasi bildigin brechtyen bir oge. ya da ayni sey eleman adli karakter icin de gecerli. helal olsun lan..
  • türkiye'de çekilmiş ve çekilebilecek en iyi komedi dizisi. sol frame de şen yuva yı görünce dikkatimi çekti. kendisi de şen yuva gibi reytinge kurban gitmişti. keşke gani müjdeye aniden esse de dur şunu tekrar bir çekeyim dese. biz de tekrar kavuşsak kültigin'e, memnun'a, sırf kafiye olsun diye alınmış gibi duran kafiye'ye ve diğer mükemmel tiplemelerine.
  • zil calar, zeynep kapiyi acar. gelen postacidir. kapi acildiktan sonra postaci bir daha calar zili.

-ya actik ki kapiyi, niye bi daha caliyosun?
    +postaci kapiyi iki kere calar abla.
  • şu videosunu ne zaman görsem, gülümseyerek hatırladığımdır.

http://www.youtube.com/watch?v=gjufz4nh338
  • arada kafa dağıtmak için hala başvurduğum dizi. al buradaki memnun'u vur sevdiğim adama. yazık bana da ama valla yaa..
hesabın var mı? giriş yap