• dün gece kendisinin 29 ekim cumhuriyet bayramımız kapsamında ankara atatürk orman çiftliğinde verdiği konsere gittim. gitmeden burdan birkaç başlık okumuştum ve açıkçası beklentim de yükseldi yazılanları okuyunca. fakat tüm yüksek beklentime rağmen, konser bitiminde bu konseri bedava izlemiş olduğum için vicdanım sızlıyordu desem??? perdenin açıldığı andan kapandığı ana kadar bir damla su bile içmeden, asla nefes nefese kalmadan, sürekli koşarak ve dans ederek adeta görsel şölen yaşattı bize. bi ara baktım herkesin ağzı açık, şok içinde sahneye bakıyoruz. tabii bayramımızdan mütevellit girişte inanılmaz bir atatürk kolajı izlettiler bize. onuncu yıl marşı, gençlik marşı ve izmir marşıyla giriş yaptılar. bu esnada acapella korosu ve sahnede bir aşağı bir yukarı iple inip çıkan davulcuları vardı, şaka değil! çok güzel şeyler söyledi durdukça (ki çok az durdu) sürekli öpücük attı bir yerlere, baby face'iyle sürekli sırıttı durdu. şakalar komiklikler darbuka dansları falan ya 24 saat geçecek üstünden nerdeyse, atlatamıyorum yemin ederim. sürekli videoları izliyorum. tam 2 saat boyunca deli gibi kudurduk, kendisi var olsun! müziği hiç susmasın inşallah! zaten çok sever ve severek dinlerdim ama dün geceden sonra çok daha hayranıyım. beren saatin kendisi için ""pandemiden sana daha da hayran olmuş şekilde çıkıyorum"" falan gibi bir şey yazdığı bir paylaşımı vardı. o kadar haklı ki, hatta kim bilir ne kadar haklıdır diyeyim. ankarada dört gündür inanılmaz şeyler oluyordu, sn başkanımız mansur yavaş hiç unutamayacağımız bir bayram yaşattı bize. çok şükür bugünümüze. seneye inşallah yeni hükümetimizle, yeni konserlere... amin! :)
  • araya halkların bir olduğunu falan sıkıştırmış. ben hayatımda aynı bayrak altında ayrı halklardan bahseden marş görmedim. allahtan çok kötü ve akılda kalıcı değil de bu kurnazlık hedefine ulaşmayacak. izmir konserini yap, kaşeni al sonra da bunlar hangi halklar bir anlatıver.
  • cumhuriyetin kurucu ve tek unsuru türk milletidir. kurtuluş savaşını vermiş ve cumhuriyeti kurmuş millete türk milleti denir.

atatürk türkçülük üzerine kurmuştur bu ülkeyi. bu tartışmaya kapalı bir konu.

o yüzden kenan doğulu'ya yüzüne soğuk su vurup kendine gelmesini tavsiye ederim. atatürkçülük ve cumhuriyet sizin "minnoş" görüşlerinize göre şekillendirebileceğiniz olgular değil.
  • an itibariyle 1.140 (bin yüz kırk) tespit edilmiş koronavirüs vakası olan ingiltere dönüşü 14 gün kuralına uymaksızın halk içine karışan ve şuan (bkz: covid şüpesi olan kızını hastaneden kaçıran baba)'ya dümdüz küfür edilen sözlükte nedense gündem olmamış kişi. halbuki kendisine bu virüs bulaşmış ve henüz belirti vermemiş olabilir. yani aslında koronavirüs şüphesi olan kızdan farkı yoktur. dolayısıyla kendisinin 14 gün kuralına uymaması da halk sağlığını tehdit eder nitelikteki bir davranıştır.

edit: ilgili haber
  • 50'lerde doğmuş ve kendisinin kısa donlu halini bilen birisi olarak diyorum ki; uzun saçlı hali daha sevimliydi.
  • beğenmeyen dinlemesin orkestrası ile yıldızı parlamış, tıknaz şarkıcı.
    uzun saçlı haliyle yalnızca olgun bir patatesi andırırken, saçlarını kesince ekstradan yer elması şemalini de kazanmıştır.
    kubat ile hembiçim olan şarkıcı, "güzelden anlarım" hipoteziyle akla; "güzelden anlamak meziyet midir? dedem de anlar güzelden" sorusunu getirir.
    bir çok pop şarkıcısı gibi, kenan doğulu da, seksapelin sadece giydiği o deri pantolonlarla sağlanacağını düşünmekte, panda kornet benzeri vücudunu es geçmektedir.
    yurt dışına açılamamaktadır.
  • klibinde ulkenin belli basli mal hatunlarini oynatip sonra ben guzelden anlarim diyen sahis
  • şanslı ve de akıllı adam. düşünsenize şimdi beren saat yerine tuğçe kazaz'la evli olduğunu. ya kariyeri biterdi ya da kafayı yerdi büyük ihtimalle. verilmiş sadakası varmış.
  • adamdır. adamın hasıdır dedim bu adama. #geziparki #occupygezi yazılı t-shirtüyle ceketi de atıp milyonlara canlı yayında ulaştırdı sesi.

canlı yayın yasağı nasıl delinir? deneme 1: başarılı
  • zamanı tam hatırlamıyorum, kişisel gelişimimi tamamlamadığım kesin, ondan eminim! ayrıca mekan konya, ondan da eminim.
    nerden aklıma esti bilmiyorum, ama kenan doğulu'nun güneşimsi bir kolyesi vardı. yeni de bir kaset çıkarmıştı, yani çok popüler o zaman aralığında, kenan doğulu. önce bir dergiciye gittim. bir dergi promosyon olarak veriyordu yanılmıyor isem. ama bulamadım.
    bir işportacıya gidip, sordum "kenan doğulu'nun güneş kolyesi var mı acaba sizde" dedim.
    o da, "senide sikerim, kolyeni de" dedi.

ben ardıma bile bakmadan, hemen uzaklaştım ordan. eve gittim, günlerce düşündüm durdum, kimseyle konuşmadım. en sonunda, çığlıklarla uyandım yattığım gaflet uykusundan. velhasıl kelam kısa keseyim, burdan, sana teşekkür etmek istiyorum işportacı amca. elbette, sana da kenan doğulu.
hesabın var mı? giriş yap