• bir şey yazmadan basılmaması gereken buton. kırıcı konuşuyor.
    *
  • ekşi sözlük'ün sanırım ön izleme yapmaya yarayan butonu. yolla'nın hemen yanında...

(bkz: preview)

ek: bu başlığa geri dönünce farkettim ki yazıp yollamak yerine kenarda dursun dediğim entry hala bekliyor. demek ki hem ön izleme yapma özelliği var ama daha değerlisi yazdığınız ama yollamadığınız entry'leri saklıyor...

o değil de kenarda dursun dediğim entry'yi silemiyorum. başlığa geri döndüğümde sürekli orada duruyor. herhalde yakında kontrol merkezin'de "kenarda duranlar" diye bir bölüm olur oradan sileriz...

edit: top frame'e kenarda duran entry'lerimizin olduğu başlıkları listeleyen "kenar" butonu geldi. buradan "kenarda durmasın"ı seçerek silebiliyoruz...
  • hayvan uzun entry'lerimin müsebbibi. entry kenarda durdukça uzuyor efenim durduramıyorum...
  • bu ozellik sayesinde yollanan entry'lerin suresiyle ilgili bir cekince var kafamda. acaba kenarda dursun denilen zamani mi baz aliyor yoksa kenardan cikartilan zamani mi baz aliyor. deneyelim bakalim su an 11.11.2010 13.26 ve kenarda dursun!

edit: bir entry 2 sene kenarda mi saklanir arkadas. yolla dedigimiz zaman baz aliniyormus...
  • hebele höbele yazıp yollamadan önce bir sağa sola bakınmak, başlık içinde aramak, ulan acaba deyip bir daha bakmak, daha seviyeli entry'ler oluşturmak için buton. hani tem'de hızla giderken sıcak basınca direksiyonu dizlerle tutup sefil sefelek tişörtü çıkarmaya çalışırken kamyon arkadaşla hemhal olacağına, kenarda durup üstü başı çıkarıp yola devam etme meselesi.
  • yeni bir sözlük butonu. hatta ve hatta bu entry de sırf deneme amaçlı yazılmaktadır.

denedikten sonra;

bu başlık altına "kenarda dursun çok güzel bir butondur" yazıp kenarda dursun'a tıklatırsanız, bu yazı o başlık altında sizin için saklanıyor. bir dahaki sefere bu başlık altına geldiğinizde burada "kenarda dursun çok güzel bir butondur" yazısıyla karşılaşıyorsunuz.

fakat şöyle bir sorun var: birinin bunun nasıl silineceğine dair bilgi vermesi lazım.. belki yollamak istemiyorum?! başlığı her açtığımda kenarda bıraktığım şeyle karşılaşmak beni iyi etmiyor belki?!

bir ay bile olmadan gelen edit: yaşasın "kenar", yaşasın "kenarda durmasın"!!
  • post-it yerine de kullanılabiliyor. misal; az önce hayatımda adlarını hiç duymadığım iki adet müzisyen öğrendim ve başlıklarına entry olamayacak, olsa dahi sözlükten kanatlandıracak şekilde "x'in sevdiği adam" olarak kenara attım. şimdilik mantıklı gibi gözüküyor, ilerde daha fazla kenarda duran entry olduğunda kullanışlı olur mu?, olmaz mı? veya moderasyon zimmetine entry geçirmek suçundan depikler mi? orasını zaman gösterecek.
  • bu ozellikle bundan boyle yazarlar bir basliga uzunca bir entry doserken referans icin ya da sirf ara vermek icin baska bir basliga bakmak istediklerinde yeni bir sayfa acmak zorunda kalmayacaklar. burada deneme yapiyorum*. evet ise yaradi, sol frameden kazasiz belasiz dondum biraktigim gibi buldum entry yi. yasasin!

ayrica entry yazarken notepad kullanimini azaltacak bir ozelliktir. bir nevi quicksave.
  • kenarda duranlari silebilmek icin yanina bir de kenarda durmasin butonu eklense iyi olacak.
  • herkes entry girerken bunu kullansa, önizleme şeysine bir göz atsa, "bkz'larım doğru çalışıyor mu, linklerim açılıyor mu, ortalıkta acayip karakterler kalmış mı, bir karışıklık olmuş mu" diye kontrol etse, bu sayede her türlü fasilitenin doğru kullanımını da kolayca öğrense; entry kalitesi kafadan iki gömlek yükselir, hayat bayram olur.
hesabın var mı? giriş yap