• "şarkıcı kıraç" dan sonrasını okumaya gerek yok.

sen bilir kişi misin ?
  • amerikan hegemonyasından kurtulmanın ingilizce eğitimiyle ne alakası var lan?
  • milliyetçilik ilkesini çok yanlış anlıyor bizim ülke insanımız maalesef. çok acayip noktalardan konuya yaklaşıyorlar. türlü yabancı hayranlığı/özentiliği ile donanmış hayatlarını bir kenara bırakıp böyle ipe sapa gelmez konular bulup milliyetçilik taslıyorlar. allah akıl izan nasip etsin. söylenecek, irdelenecek, tartışılacak yanı yok bu açıklamalarının.

ekleme: ayrıca kendisine sorarım. türk kültüründe kişiye soyadı ile hitap var mıdır sn. ali tufan kıraç ?
  • cezasını vermiş +18
  • dünyada olan gelişmeleri nasıl takip etsin gençlerimiz diye sormak lazım kıraç'a ?

sen zaten güçlü bir ülke olsan bilim dili türkçe olur, elin amerika'lısı senin dilini öğrenir.
  • ulkemizde verilen ingilizce egitimi "are you cola" dan oteye gidemezken, neden boyle bir gorus belirtme geregi duydu acaba buyuk otorite kirac.
  • şarkıcı kıraç'ın milliği eğitim bakanlığına bağlı okullarda okutulan ingilizce müfredat hakkında verdiği açıklamadır.

çocuklarım çok çalışkanlar ama matematikte zorlanıyorlar -> matematik kaldırılsın, çocukların aklı dış güçler tarafından bilerek karıştırılıyor, gerçek hayatta kullanmayacakları bilgilerle dolduruluyor.

çocuklarım çok çalışkanlar ama resim dersinde zorlanıyorlar -> resim dersi kaldırılsın, bizim kültürümüzde resim yapmak yoktur, dış güçler bunu bize empoze ediyor. yerli ve milli bir ders bulunsun yerine o konulsun

çocuklarım çok çalışkanlar ama beden dersinde zorlanıyorlar -> beden dersi kaldırılsın, çocuklar amerigan özentisi hareketler yapmasın, basket, futbol oynamasın. yerli ve milli olan cirit oynasınlar

alternatifler çoğaltılabilir.
  • ingilizce öğrenmiş bir vatansever de, dindar da dinini en iyi şekilde savunabilir vatanını da en iyi şekilde yabancıların gözünde konumlandırabilir. bir dünya dilidir ingilizce, bilim dilidir, haberleşme dilidir ne derseniz odur ve herkesin ingilizceyi kati surette hiç değilse kendini ifade edebilecek kadar öğrenebilmesi gerekmektedir. başkası çıkıp diyor mu ben kıraç gibi şarkı söyleyemiyorum diye şarkı söylemesin kimse. uzanamadığı ciğerin kedisi olacağınıza kendi işini kendi gören kurt olun, varsın enseniz kalın olsun.
  • amerikan hegemonyasına karşı durmak için öncelikle ingiltere, avustralya ve kanada devletleri ingilizce eğitime son vermeli. adı üstünde ingilizce, amerika'nın dili!
  • kıraç ağbimiz fazla pepee izlemekten muzdarip olsa gerek saçma sapan beyanatlar vermeye başlamış. hiç yabancı dil eğitiminden kaçınılır mı? dünyada en geri kalmış ülkelerde bile yabancı dil eğitimi varken bunu nasıl söylersin?.. kendin beceremiyorsan bırak çocuklara engel olma bari. daha öncelerinde yabancı dil karşıtı söylemleri olmuştu yine ama iş bu derece eğitimden çıkartılmasına kadar vardıysa durum vahim demek ki. ayrıca, zaten yabancı dil eğitiminin durumu yerlerde sürünüyor. teşvik etmesi gerekirken sözde aydınım diye geçinen bir insanın söylemine bakın. hiç yakıştıramadım.
hesabın var mı? giriş yap