• bence artık şu whatsapp grupları filan kesinkes kapatılmalı. zaten resmiyette böyle bir uygulama yok, olmamalı da. öğretmenle veli telefonda değil, eskiden olduğu gibi resmi bir ortamda yani okulda ciddi bir şekilde yüzyüze görüşmeli. çocuk oyuncağı değil bu işler.

edit: başlık başa kalmış.
  • yazarın enrtylerine hızlıca göz gezdirdiğinizde göreceksiniz ki televizyonda bulunan tüm diziler hakkında yorum yapmış.
    bunları izleyen birisinin çocuğuyla ilgilenmesinin imkanı yok.
    yazara tavsiyem televizyondan,telefondan başını kaldırıp çocuğuyla ilgilenmesi.
  • burada akıl verenleri de dinlemek çok mantıklı değil. kadın öğretmen telefonda bağırdı deniyor, biraz altındaki entryde "bana bağıramaz, kafes dövüşçüsüyüm" yazılmış. ortalık manyak dolu.
  • benim yüzüme söylenmesi gerekenleri başkalarından duyuyorsam, bende öfkelenirim. şikayetleriniz varsa, çocuğunuzun öğretmeniyle yüzleşin ama bunu konuşmak yerine, önce sosyal medyada atıp tutuyorsanız, burada haksız olan siz olursunuz. eğitim öğretmen ve veli işbirliğiyle gerçekleşir. önce öğretmeniyle konuşursanız, birlikte bir çözüm bulunabilir.
  • keşke konuşmaları koymasaydın. daha haklı çıkardın.

sınıf annesi sana nazaran 3 gömlek daha kibar konuşmuş. inanılmaz bir kibrin var. siz kimsiniz, bana böyle konuşamazsınız deyip durmuşsun. ama sana kimsenin bi şey dediği de yok. sınıfta (belli ki ilgisizlikten) bir tek senin çocuğun geri kalmış işte…

allah damla’nın yardımcısı olsun dediğim, anneye de biraz kibrinden arınmasını tavsiye ettiğim olay. bu kadar ego kasarsan, çocuğunu yalnızlaştırırsın. şu kadının çocuğuyla konuşma tembihleri gelir ailelerden çocuklarına haklı olarak…
  • tabiki istisnalar mevcuttur ama, ben yazılanlardan çocuğuna gerektiği kadar vakit ayırmayan, bunun üzerine öğretmenin gerekli isteklerine sürekli arıza olan, bunların hepsine rağmen benim çocuğum prenses velisi var gibi hissettim.
    eğer öyle olmasa, sınıfta benzer durumdan muzdarip illa ki konuşup konuyu açabileceği birileri olacaktır. bir de bu kadar sınıf annesinin whatsapp grup kuracağı kadar ilgili velilerin olduğu yerde öğretmen istese de yamuk yapamaz öttürürler. çünkü o veliler genelde zebani gibi öğretmeni geceli gündüzlü taciz edip mobbing yapıyorlar.
    günde 1-2 saat okuma sürecinde çocuğuna destek olmayan veli bi zahmet kendisine anne bana demesin.
    okuyamanlar için aklımda kaldığı kadarıyla anlatayım;
    veliler anne baba olarak çalışan, çocukları halen okuma yazmaya geçemiyor. anne, öğretmeni mahalle karısı tabiriyle burada yaftalıyor. öğretmenin suçu öğrenciyi okumaya geçirememek ikincisi de çok fazla ödev veriyor olması. anne çocuğuna okuma yazmayı öğretecek vakitlerinin olmadığından şikayetçi. bu arada sınıfın whatsapp grubu var, annenin şikayetlerini öğretmene ispiyonlayan sınıf annesi var. öğretmen de haliyle veliyi arayıp fırçayı basıyor. kadın fırça yemiş olmaktan da şikayetçi. veli de burada ne yapması gerektiğini soruyor aslında şikayet edebileceğini düşünüyor ama çocuğa takar diye edemiyor hemen hemen özeti bu,
    sanırım sonradan herkes kendisini haksız bulunca sanırım konuşmaların capsini atmış ama onları ben göremedim, herhalde burada da haksız bulunmuş ki komple kaçmış.
  • yazışmaları okudum, madem umuma açık bir şekilde bunu paylaşıp akıl soruyor, o zaman fikrimi söyleyeyim.

başlığı açan damla'nın annesi kesinlikle haksız ve aslında terbiyesizce atarlanan kendisi. hem atarlanıp hem de alınganlık göstererek çocuğunun zor duruma düşmesini sağlamış. umarım damla sınıf öğretmeni tarafından dışlanmaz. yazık çocuğa.
  • öncelikle şunu söylemem lazım; herkesin eğlenmeye ve dinlenmeye ihtiyacı vardır, çocuk sahibi olmak pekala bu durumu engellememelidir.

ancak, başlık sahibinin entrylerini incelediğimiz zaman çocukla ilgilenmekten çok netflixle ilgilendiği apaçık ortadadır.

bakamayacaksanız yapmayın. çocuğa her akşam oturup ödev yaptıracaksın tabi ki, ve kontrol edeceksin. bu kedi bakmak gibi değil, insan yetiştiriyorsun.
  • gruplarda birbirinizi kudurtup duruyosunuz sonra bu öğretmenin kulağına gidince ühühühü... adam haklı abi varsa bir derdin okul orada, git adam gibi konus mevzu neyse adam gibi tartış çözemiyorsan sonra diğer yolları denersin ama bu yolların hiçbiri orada burada birilerinin arkasından konusmak falan değil. biraz bilinçlenin artık yazık büyüttüğünüz bebelere ya.
  • bütün whatsapp yazışmalarını görmek için 100 lira veririm.
    (kaosu seviyorum)
hesabın var mı? giriş yap