• video
    şiddet içerir, dikkatli olun...

haber:
    polisin uyuşturucu operasyonunda pitbull dehşeti.
    torbalı ilçesinde ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri uyuşturucu operasyonu düzenlendi.
    edinilen bilgiye göre, emniyet güçleri belirledikleri eve operasyon düzenlemek üzere hareket geçti. emniyet güçlerini karşısında gören uyuşturucu sattığı ve kullandığı iddia edilen i.g. isimli şahıs, polislerin eve girmesine izin vermek istemedi. i.g. isimli şahıs hemen pitbull cinsi köpeğini devreye soktu ve köpeğini polislere saldırttı. köpeğin ısırarak saldırısı sonucu bir polis memuru yaralanırken; bir başka polis memuru tarafından da saldırıyı yapan köpek silahla vurularak öldürüldü. olay sonucu i.g. gözaltına alınırken, polis hastaneye kaldırıldı. aynı zamanda i.g.’nin babasının ise izmir uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele derneği başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

"vurma, vurma" diye çığıran kadına ne demeli...

edit: evet köpeğe çok üzüldüm amk'mun klavye delikanlıları..
    heyhat...
    mesele o değil. burada bir insanın canından olması an meselesiyken; duyarlı davranan dalyaraklar görüyorum. olayın tehlikeli hale gelmesi 3-5 saniye. bu süre içinde doğru kararı vermeniz ve hem polisi hem de köpeği kurtarmanız için size 20 saniye veriyorum. hadi bakalım... gta mode on...

edit 2: konuyla ilgili bir haberi de @koenzim bildirdi:
    haberle ilgili bir haber daha
  • insan olan yine de üzülüyor
  • köpeğini silah olarak kullanan zanlıdır. polis meşru müdafaa hakkını kullanmıştır, vurma diye götünü yırtan kadının da umarım o yırtılan götünü pitbullar ısırır.
  • köpeğe üzüldüm, keşke 2 mermide o uyuşturucu satan herifin kafasına sıksaydı
  • niye vuruyorsunuz diyen bir manyağı içerir.

benim de köpeğim var, ömrümün önemli bir kısmında da birden fazla köpek beslemişliğim var. yalnız şu durumda, bu denli güçlü ve hasar verebilecek bir köpek türünün saldırısında da "ponçik lütfen bırakır mısın, rica ediyorum" denilmez.
  • polislerin her yıl atış talimi, psikiyatrik denetimden geçmesini gösteren görüntüler.

ikinci kez ateş ederken, soğuk kanlı değil, köpek zıplayınca o da yerinden zıplıyor. hazır kafasına kadar gelip sıkıyorsun, neden bir tane ? sık 3-4 el. sonra çekil kenara.

bu arada yaptığı doğrudur. ilk başta insan hayatını korumak, gözetmek gerekir.
  • o köpeklerin değil, vahşi sahiplerinin imha edilmesi gerekiyor. kötü, tehlikeli, vahşi köpek yoktur. o köpekleri şiddete yönelten iğrenç insanlar vardır.

uzun bir edit: bu köpeklerin doğuştan saldırgan olduğunu ve yok edilmeleri gerektiğini söyleyen mesajlara ithafen.

makale linki 1

mesaj atan arkadaşlar yukarıda paylaştığım "american veterinary medical association" ın yapmış olduğu araştırmada elde edilen sonuçlara bakarlarsa "dbrf" (dog bite-related fatalities) yani köpek ısırmasıyla bağlantılı ölümlerin çoğunun rastlantısal ve önlenebilir faktörlerden kaynaklandığını ve köpeğin türünün bu faktörlerden biri olmadığını görebilirler.

ayrıca, naca'nın (national animal control association) yaptığı bir açıklamaya göre "tehlikeli ya da saldırgan hayvanlar türlerinden ötürü değil kendi eylemlerinden ötürü sınıflandırılmadır."

"dangerous and/or vicious animals should be labeled as such as a result of their actions or behavior and not because of their breed."

makale linki 2

bu da 2014 de yapılmış başka bir araştırma. ilgilenenler göz atabilir.

sonuç olarak; köpek türü ne olursa olsun, şiddete eğilimli ve köpeklerini şiddete yönelten insanlar bu olayların altında yatan en büyük sebeptir bence. lütfen, "siktir amk.bu köpekler doğuştan saldırgan." diye mesaj atmadan önce biraz araştırın. araştırdıktan sonra bilimsel verilerle fikir beyan edin.
  • "ya niye vuruyosunuz? vurmayın" diye bağıran bir adet melis içeren absürt durum. ee ne yapacaktı? elin torbacı kekosu azgın köpeğini salarken "bi çekil şurdan" mı diyecekti saldıran köpeğe?

bu pitbull ve benzeri bütün saldırgan köpeklerin türünün kurutulması lazım. bunları sahiplenmeyin, gerçek hayvanseverlik bu değil.
  • "vurma, hayır vurma" diye bağıran gerizekalı kadının amacını merak ettiğim video.

lan orada bir hayvan bir insanı ısırıyor vurmayıp da ne yapsınlar? konuşarak ikna mı etsinler köpeği? "pitbull bey şiddet hiçbir şeye çözüm değil. lütfen arkadaşımızı ısırmayı bırakır mısınız?" mı desinler?
  • önemli bilgilendirme

(bkz: #75625878)
hesabın var mı? giriş yap