• twitre gezerken denk geldim...
    eminim binlercesi vardır böyle.

ulan yazıklar olsun!
    yiye yiye doymadınız! paraları yediniz, ülkeyi yediniz, gençliğimizi geleceğimizi yediniz!
    doymadınız! utanmadınız! gencecik memur adaylarının haklarını yediniz!

şu kıza mülakatta elenecek kadar düşük puanı nasıl verirsiniz. ne yapmış olabilir yani 2 senedir memur olmak için kendini paralayan biri mülakatta! süt dökmüş kedi gibi uslu da durmadıysa ben de bişey bilmiyorum...

not: hakikaten ne bu kızla ne başka bi kpss adayıyla en ufak alakam olmadığı gibi kpss denen sistemle de bi ilgim yok. özel sektörcüyüm.. ama vicdanımızı da çöpe bırakmadık amk.

https://twitter.com/…anp/status/1475753894273822722

gelen mesajlar üzerine edit: abi bisürü mesaj geldi, bu yazdığım örneklerden birsürü gönderen oldu... birinci olup atanamayan, çok yüksek puanla atanamayan, mülakatta kazanamasın diye bilhassa elenen birsürü genç varmış... yazık..

edite edite: ooo kılıçdar amcamız da girmiş topa..
    https://twitter.com/…luk/status/1475924061373046793

şimdi bu aktroller, atanamayan çocukcağızları terörist falan ilan etmezlerse iyidir ya...
    yıllarca çalış didin.. kpss de tavan puan yap...
    devlete memur olarak girmek için emek ver.

sonuç olarak kapı gibi terörist damgası kazan.
    trajik bile demeye utanıyor insan...
  • yolu bir torpilliyle kesişmiştir.
    kurumun başındaki akplinin kendi kızı ya da damadı dururken kpss 1. sini alacak halleri yok ya.
  • mulakatte torpil bulacak basariyi gosterememistir.
  • ülke bu durumdayken kpss'ye girip bir şeyler çabalamaya çalışan bir kişinin elenmesidir.

milli piyango alsa belki çıkması daha olası.

edit: kpss girip elenen arkadaşı eleştirmedim. ülkede adaletsizlik kol geziyor. haksızlığa uğradığı için ufak bir hiciv sadece.
  • daha demin ilber ortaylı'nın bir konuşmasını dinledim: türkiye büyük bir ülkedir, devlet kadroları birkaç vilayetin insanıyla doldurulmamalıdır. bu çok tehlikeli bir gidiş olur minvalinde şeyler söyledi.

merak edenler için ilber ortaylı'nın konuşması burada

türkiye 1.'si olmuş bir insanın tercih yapamayacağı bir puana getirilmesi adalet duygusunu zedeliyor.
  • mülakat saçmalığı komple kaldırılmalıdır. kaldırılmadı diyelim, en azından düşük puanın gerekçesi bildirilmelidir.

fakat bu durumun torpille alakası yok. öğretmenlik mülakatlarında sınav puanı ile aynı puan veriliyor. en azından ziya selçuk gidene kadar öyleydi. zaten çarşaf liste yayınlanıyor, hangi okula, kim kaç puanla yerleşmiş bunu görebiliyorsunuz. böyle düşük puan verilen adayların sayısı çok az.

bu öğretmenimize düşük puan verilme gerekçesi nedir? ailesinde yada akrabalarında bir terör örgütü bağlantısı mı var? varsa da bir başkasının suçu bir başkasını bağlar mı?

ihtimallerden biri öğretmen arkadaşımızın sosyal medya profili olabilir diye düşündüm. fakat geçmişe yönelik paylaşımlarını bakınca böyle bir şey yok. politize olmamış ve toplumsal duyarlılığı yüksek bir vatandaş görünümünde.
  • onca yıllık eğitimin ardından, gecesine gündüzüne katıyor insanlar, çevremden biliyorum; yeme, içme, tuvalet, uyku veya arada bir arkadaş görme gibi temel ihtiyaçları görme dışında neredeyse 7/24 çalışıyorlar. yazık, günah. eğer illa ki terör vs örgütü bağ, bağlantısına bakılıp bu puanlar veriliyorsa güvenlik soruşturması yapılsın.
  • gunumuz turkiyenin ozeti :)
  • sözlükteki torpilliler tarafından suçlanacak olan insan.

dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama sözlükte memur sayısı eskiye göre çok fazla. içlerinden sözde referans ile memur olmuş olanları da var biliyorum.

şöyle haberleri görüp utanırlar mı, sanmam.
  • yazıklar olsun be daha ne yapsın bu kız böyle düzen olmaz olsun...
hesabın var mı? giriş yap