• milyon dolarlar kazanmışsın bir de bunu gizli saklı yapmamışsın. tam tersine göz önünde bulunarak yapmışsın. magazin medyası tarafından 20 yıldır yok şöyle güzel yok böyle yetenekli hem de ne biçim sporcu diye sürekli pohpohlanmışsın. sonra da ben çok zorluklar çektim.

tanımayan etmeyen biri olsa sanacak ki kürt olduğu için işten çıkarılmış, aç kalmış kimse yüzüne bakmamış. sonra azim etmiş kendi işini kurarak tüm bunlara rağmen zengin olmuş.
  • zaten malakan ismini sahnede iyi durmuyor diye değiştirecektin, yine aynı şey olacaktı. malakan diye sahne adı mı olur? şu an kürdistan'da yaşıyor olsak bile malakan ismiyle nereye varabilirsin allahın malak-anı? çıkıp bu konuda gerçekten zorluk yaşamış insanların acılarını da buralara meze yapıyorsun! her şeyden rating yaptın, hala doymadın ya ben ona yanıyorum!
  • o değil de, malakan nedir lan? aklıma her çağda başka isim alan gandalf geldi.
  • malakan denmesinin sebebi sarışın ve renkli gözlü oluşundan kaynaklanıyor olabilir şeklinde açıklama yapabilirim. kendisi karslı ve kars'ta çok önceleri malakan diye bilinen rus göçmenler yaşardı. rusların namını bilmeyeniniz yoktur.

ancak gel gör ki ersinle beraber ağlayıp sızlanmalarına götümle güldüm. bir kere kendisi ben de kürdüm derken dememek için sesini titretiyordu be...
  • babası banka müdürü olan, kendisi güzellik yarışmasında taç alan, şimdilerde ise para ve biz sıradan insanların hayal dahi edemeyeceği bir lüksün içerisinde yaşayan, popo sallayan bir ablamız olarak bildiğimiz hülya avşardır kendisi. meğer acılar ve ızdıraplar yaşamış,ezilmiş bir kürt kızı malakanmış. bilememişiz.

benim köyüm batı karadeniz bölgesinde şehre 50 km fakat dağın başında bir köy. o elli kilometrelik yol; dik yamaçlar, virajlar ve çakıl taşları ile dolu. etnik olarak abhazlardan oluşan, bir tane dahi türk barındırmayan bir köy. daha bugünlere kadar devlet yol ve elektrik dışında çivi bile çakmamıştı. bu imkanları da köylülerin işçiliği ve desteği ile yaptı. kürtlerin doğuda "devlet yapsın", "ben bunu yapacağım ama peki devlet ne yapacak" dediği bütün temel ihtiyaçları, bütün imkanları kendimiz yarattık. kürt "teşvik isterim" derken biz kendimiz üretip devlete kendimiz tekliflerle gittik. izbe bir dağ köyünü bugün turizme açmaya başladık. küçücük abhaz restoranları yaptık, küçük pansiyonlar yaptık. toplu taşıma hala yok, kanalizasyonumuz hala yok, internet yok, okul yok, hastane-sağlık kuruluşu yok. bakkalı, adam akıllı bir köy meydanı bile yok. her yer yamaç. ama evlerimiz beyaz kireç boyalı ya da tahtadan, avlularımız tertemiz, çiçeklerle dolu, çiçek kokulu. hayvanlarımız bile temiz ve süslü, nispet yaparcasına. kendimiz üretip kendimiz yiyoruz. coğrafyanın getirdiği tek avantaj yeşillik... çocuklarımızı şehirdeki akrabalarımızın yanlarında okuttuk. şehirle bağı olanlarımız diğerlerinin çocuklarına sahip çıktı. ve biz bu köyden kıçını sallayıp para kazanan insanlar değil; ülkeye faydası olan, adını duyurmuş, ülkesini seven insanlar çıkardık.

hata yapmışız. çok ezildik diye ağlayıp televizyonlarda prim yapmak vardı şimdi.

bizden daha varlıklı, toprakları, aşiretleri olan, devlet kademelerinde, bankalarda, televizyon dünyasından siyasete, siyasetten iş dünyasına kadar her yerde var olabilen bu insanlar kendi insanlarını ezip, toprağa köle bırakıp, kendi insanlarının kafasına vurarak daha zengin oluyor, daha ünlü oluyor. sonra da çıkıp ezildik diye ağlıyorlar.

sahiden hata yapmışız.
  • bir herbokolog olup hiçbir şeyin prologu olmadığından zorluk yaşamıştır.

oyunculuğu berbat, şarkı söylemesi sesi berbat, sunuculuk desen berbat. e bu vatandaşın ne özelliği var ? herbokolog diyorum bu tiplere. herşeyi oluyorlar.

bu ülkede bir kürt başbakan - cumhurbaşkanı bile olmuşken ne zorluğu yaşamış acaba?
  • (bkz: malakanlar'ın sonuncusu)
    ya da
    (bkz: son malakan)

artık böyle yürür gider.

o değil de hülya artık 50 dilimine girdiği için cilt de göz göz olmuş. bundan sonrası ızgara çupra kıvamıdır. kadın olsam, öyle olsam üstümü başımı sergilerken biraz daha dikkat ederdim ki ben monica bellucci'nin selülitlerini bile beğenen biriyim.

ama yani sonuçta biri monica, biri malakan. arada o kadar fark olsun.
  • anası izmirli, bu bile (ki ailesini maalesef tanıyoruz da) bir zorlukla boğuşmadığını gösterir. yeteneksizlikleriyle edindiği servete girmiyorum bile. bir tarafa yalakalık olsun diye yaptığı bu tür açıklamaların yalan, çarpıtma, sömürü, gündemde etki yaratma, zamana uyma tarzı açıklamalar olduğunu biliyoruz. kendince bir davası varsa, bunu daha ilk gazetelere çıktığında söylemesi gerekirdi. adı da "malakan" mış, ne önemli bir konu, tek derdimiz buydu zaten. bu isim de bir rus topluluğunun adıymış, köken konusunda şimdi de dümeni rusya'ya çeviriyor galiba, kısaca varlığı tiksindiriyor...
  • yasadigi en buyuk zorluk isine gelince turk, isine gelince kurt, isine gelince her ikisinden bir fiske olmasidir herhalde.
hesabın var mı? giriş yap